Home / Design & Tech / Bodová svítidla všude tam, kde je potřebujete
Bodová svítidla všude tam, kde je potřebujete

Bodová svítidla všude tam, kde je potřebujete

LED žárovky jsou neuvěřitelně úsporné zdroje světla, která již každý věrně zná. Pro jejich nákup se rozhoduje stále více lidí, a to nejenom z důvodu úspory, ale také kvůli dlouhé životnosti. Určitý vliv na to má také zákaz výroby klasických vláknových žárovek. Tento starý koncept žárovek je však velmi neúsporný a kromě vyzařování světla se jedná v podstatě o 90% tepla. Taková příšerná účinnost musela být nahrazena něčím efektivnějším, čím jsou právě LED žárovky.

Svícení v koupelně či na toaletě bez problémů

Tak jako existovalo mnoho různých světelných zdrojů v rámci vláknových žárovek, stejně tak je to v případě LED žárovek. Ty nabízejí mnoho variant, které se odlišují tím, jaký zastaralý typ svítidla mají nahradit. Příkladem moderních svítidel, která již však mají náhradu v podobě LED žárovky, jsou halogeny s paticí gu10. Tato patice se vyznačuje jednoduchou montáží a také zcela jiným tvarem celého svítidla, než je tomu v případě klasických žárovek s Edisonovým závitem.

Kde všude mají LED gu10 své využití:

  • Koupelny
  • Toalety
  • Bodová světla
  • Podhledy
  • Předsíně
  • Kuchyně

Na rozdíl od klasických žárovek je oblast využití značně omezená, což však neznamená, že by se jednalo o podřadná svítidla. Naopak, patice gu10 nabízí mnoho výhod, které klasická šroubovací žárovka nenabízí.

Bohatý výběr pro nejrůznější potřeby

Je zcela zřejmé, že do koupelny se bude hodit jiné světlo, než do předsíně, anebo třeba podhledů. Pro výběr je tu obchod LightPark, kde naleznete mnoho různých variant LED svítidla s paticí gu10. Od klasických standardních výkonů, až po mimořádně silné výkony pro náročné použití. V úsporných LED svítidlech visí celá budoucnost světelných zdrojů, a tak se určitě vyplatí do tohoto světleného zdroje zainvestovat.

led-zarovka-gu10

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares