Home / Design & Tech / Jak vybrat baterie do notebooků?
Jak vybrat baterie do notebooků?

Jak vybrat baterie do notebooků?

Jedním ze zásadních parametrů notebooků je jejich výdrž. Dobu provozu bez připojení do sítě prodlužuje více faktorů, avšak nejdůležitější je druh použité baterie. Pokud cítíte, že se od koupě notebooku doba razantně snížila, je čas koupit novou baterii. Nejen, že můžete snadno přijít o neuložená data, ale samotné nabíjení pak trvá déle než provoz.

Baterie do notebooků

V dnešní době je téměř standardem použití Li-Ion baterií, které jsou lehčí než jejich předchůdci Ni-MH a méně se opotřebovávají vlivem nabíjení. Baterie dále rozlišujeme podle počtu článků, napětí a kapacity. Ultralehké notebooky mají z pravidla nižší počet článků (4 až 6) a tím i nižší celkovou kapacitu. U klasických notebooků bývá baterie složená z 6 až 8 článků.

Někteří výrobci baterií udávají její kapacitu v mAh. Tento údaj není příliš říkající,  pokud neznáme také napětí baterie. Obvyklé kapacity akumulátorů se pohybují okolo 2000 – 4500 mAh, s napětím 10 – 15 Voltů. Pokud tato čísla vynásobíme, získáme konkrétní kapacitu baterie v miliwatthodinách (mWh). Čím vyšší číslo Vám vyjde po vynásobení těchto veličin, tím lépe.

Jak se chovat k bateriím pro notebooky?

Aby Vám baterie v notebooku vydržela co nejdéle, je potřeba dodržovat základní postupy:

  • Při prvním použitím baterii plně vybijte a nabijte.
  • Alespoň při prvních třech nabitích zkuste vždy baterie znovu plně vybít a plně nabít.
  • V případě, že máte notebook připojen do sítě neustále, jednou za čas jej odpojte a baterii opakovaně plně vybijte a nabijte.
  • Baterie skladujte nabité, při skladování delším než půl roku baterie opětovně nabijte, aby nedošlo ke snížení kapacity a baterie by byla nenávratně poškozena.
  • Nevystavujte baterii teplotám pod -10°C a nad 40°C.
  • Baterie skladujte v suchém a chladném prostředí.

Jak vybrat baterie do notebooků?

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodné baterie pro Váš notebook, jednoduše kontaktujte odborníky z Battery On a s výběrem Vám rádi poradí. Stačí uvést značku a typ Vašeho notebooku, popř. i označení baterie. Nabízejí velmi nízké ceny a většinu baterií drží skladem. Můžete tak očekávat rychlé dodací lhůty.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares