Home / Design & Tech / Multimediaexpo.cz – největší česká on-line encyklopedie
Multimediaexpo.cz – největší česká on-line encyklopedie

Multimediaexpo.cz – největší česká on-line encyklopedie

Jedná se o český multimediální projekt obrovských rozměrů, který používá moderní redakční systém MediaWiki. Tento neziskový projekt obsahuje nezávislé články o absolutně všech tématech popisujících významné předměty, události, osobnosti, technologie, vesmír a samozřejmě celou planetu Zemi od roku 1901. Nejedná se však o klasickou verzi encyklopedie, nýbrž dokonale propracovaný systém, vylepšený o technologická vylepšení, které ani samotná Wikipedie mít nemůže!

800px-farewell_india_-_the_taj_mahal

Multimediaexpo.cz má lepší podporu multimediálních technologií než projekt Wikipedie. Za zmínku rozhodně stojí video články, mapové články a řada dalších „user friendly“ vylepšení jako je možnost měnit vzhled samotné encyklopedie (skin), masivní podpora Flickru, 220 sociálních sítí a mnohé další vychytávky. Návštěvnost Multimediaexpo.cz se aktuálně pohybuje v intervalu 90 000 až 100 000 zobrazených stránek / den což je na český projekt úctyhodné číslo, které neustále roste.

V mezinárodním srovnání jde o skutečně velkou encyklopedií. K 29. září 2016 obsahovala 308 913 článků a 219 474 nahraných souborů. Tento týden překonala magickou hranici 200 000 multimediálních souborů a stala se absolutně první českou internetovou encyklopedií, která překonala tuto metu. S přibývajícím počtem uživatelů tak tento projekt roste exponenciální rychlostí každou vteřinou.

800px-deep_inside_the_queen_victoria_building_hdr

Jelikož se jedná o neziskový projekt, který pro svůj běh potřebuje značně výkonné servery, je k dispozici také výkonný katalog firem, který nabízí všem podnikatelům reklamní prostor ve formě článků a čtenářům další rozšíření informací (každé komerční sdělení je ošetřeno šablonou). K dispozici je celkem 8 různých možností vlastní prezentace a každý si tak přijde na své.

Je to vskutku jedinečný systém, který roste s Vámi uživateli. Díky této moderní době „sdílení“ tak máte jedinečnou možnost se dostat k informacím, které již někdo hledal před Vámi a podělil se o ně. Toto krásně strukturované, objemné dílo, které se pokouší zevrubně představit lidské poznání je tak jasnou konkurencí pro celosvětovou Wikipedii či mnohé menší české projekty.

 

600px-oficialni-logo-2-multimediaexpo-cz

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares