Home / Design & Tech / Výhody plynových topidel
Výhody plynových topidel

Výhody plynových topidel

Plynové pece jsou často nejoblíbenější volbou topení. V roce 2010 mělo více než sedmdesát procent nových domů plynové topení. Zemní plyn v peci ohřívá vzduch na vyšší teplotu než jiná paliva, s použitím méně energie a celková pořizovací cena je nižší. Výhody použití zemního plynu pro vytápění vašeho domu jsou zřejmé.

Plynová topidla mají nejvyšší energetickou účinnost, takže vaše peníze jdou směrem k udržení  domu v teple. Energetická účinnost je klíčem, ale není jedinou výhodou. Pokroky v technologii jako zapalovací systémy a zóny topení, činí plynová topidla bezpečnější a přizpůsobitelnější. Plynové pece mají také o dvojnásobek životnosti než jiná topidla.

Plynové ohřívače jsou efektivní a zmírňují negativní dopad topení na životní prostředí. Jeho vedlejší produkty jsou většinou vodní pára a malé množství oxidu uhličitého. Zemní plyn má nízke emise. Plynové topida vyžadují odvzdušnění komínem kvůli odstranění oxidu uhličitého z domova. Pokud  tom nemáte jasno, měli byste se poradit se s nějakým znalcem – přesné požadavky na větrání budovy a bezpečnostní předpisy nejsou marginální záležitost.

Způsob doručení je důležitým aspektem při výběru topného systému. Jako věc pohodlí, s použitím zemního plynu znamená, že nemusíte mít obavy o vyčerpání paliva pro vytápění vašeho domova před další dodávky. Nebude žádné výlety do suterénu uprostřed noci, aby zjistili, proč se vaše teplo neběží, jen aby našel prázdnou nádrž. Plyn je dodána do svého domova prostřednictvím podzemních potrubí, takže už nikdy nebudete muset čekat na dodávku plnou nádrž pro vytápění vašeho domu. To je důležité zejména pro domácnosti s malými dětmi.

Zemní plyn jako palivo má také své nevýhody. Nejzřejmější nevýhodou zemního plynu je to, že je hořlavý a tedy je tu jisté riziko nebezpečí. Zemní plyn je jedovatý ve velkém množství, byť ho není cítit. Plynárenské společnosti přidávají do směsi zemního plynu zápachovou složku, aby byl případný únik hned odhalený. Hasičské sbory doporučují použití detektoru na oxid uhelnatý, tzv. výfukový plyn, který vzniká při nedostatečném spalování a je zcela bez zápachu.

Luxus horké sprchy – pro celou rodinu – bez čekání, po celou noc  i den, je velkou výhodou pro většinu domácností. Plynový ohřívač vody poskytuje nekonečné množství horké vody. Topení plynem je skrátka výhodné a jěšte to tak zřejmě nějakou dobu zůstane.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares