Home / Lifestyle / Hrajete dětem loutkové divadlo?
Hrajete dětem loutkové divadlo?

Hrajete dětem loutkové divadlo?

Loutkové divadlo je krásným vánočním dárkem pro všechny věkové kategorie. Těm nejmenším zahrají divadlo dospělí, děti předškolního věku zvládnou již sami. Dřevěné, papírové, s rekvizitami, krásnými kulisami, s loutkami i bez. Nejoblíbenějším loutkovým divadlem je Gerlichovo loutkové divadlo.

Loutkové divadlo – originální zábava pro celou rodinu

Je to úžasný edukativní nástroj rozvíjející dětskou fantazii a kreativitu. Ideální hračka pro děti, které milují pohádky a díky němu můžou být ve světě pohádek každý den. Loutky reprezentují klasické pohádkové postavy jako jsou čert, princezna, kašpárek či vodník. Dostupné jsou také specifické postavy jako Spejbl, Hurvínek a mánička.

Loutkové divadlo může být také formou komunikace mezi rodiči a dětmi. Prostřednictvím loutek můžete své ratolesti nabádat ke slušnému chování, hygieně, případně jim vysvětlit jiné věci z „dospěláckého světa“.

Pokud si však myslíte, že na hraní divadla nemáte dost fantazie, nebo si žádnou pohádku nepamatujete, můžete využít nabídky kompletní sady loutkového divadla s loutkami, včetně scénáře s pohádkami. Pro nejmenší dětí můžete zakoupit také loutky bez nití a loutky hranolkové.

Spejbl a Hurvínek

Kdo by neznal tyto klasické postavičky? Divadelní loutku Spejbla vyřezal plzeňský řezbář Karel Nosek podle výtvarného návrhu prof. Josefa Skupy v letech 1919/1920. Její úžasnou imitaci, díky licenci a se souhlasem Divadla Spejbla a Hurvínka v Praze, tak můžete mít i doma pro soukromá představení. Dialogy obou protagonistů jsou postaveny na principu zaskočeného učitele, maskujícího svou nedotknutelnost rodičovskou autoritou a důsledně zvídavého žáka. Hraní na Spejbla a Hurvínka tak může být krásným příkladem Vaší domácí výchovy a prezentace morálních zásad.

loutky-hurvinek-spejbl

Společný čas věnovaný rodině je k nezaplacení a díky loutkovému divadlu, budete mít k sobě zase o kus blíž!

HEDA – Obchod s českými loutkami, divadly a dřevěnými hračkami

1 komentář

  1. výbornej článek a to jsem ho ani nepsala JÁ 🙂

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares