Home / Lifestyle / Hublot MP-05 LaFerrari: Privilegium pro vyvolené

Hublot MP-05 LaFerrari: Privilegium pro vyvolené

Dvorní hodinář italské automobilky Ferrari, švýcarská firma Hublot, vzdala hold novému supersportu LaFerrari. Na jeho počest sestrojili speciální model MP-05 LaFerrari. Jak můžete vidět v přiloženém videu, samotný design je inspirován tvary vozu. Celé tělo je z titania s prvky z karbonu a koženým řemínkem. Celý strojek je pod safírovým sklíčkem, které by mělo odolat škrábancům.

Po stránce funkční sice zobrazují jen čas a rezervu nátahu, ale pohled na unikátní mechanický kalibr, složený ze 637 součástek včetně 11 pérovníků nemá chybu. Na pravé straně číselníku se odečítají hodiny a minuty. Na spodní straně hodinek tiká tourbillon s vteřinovou ručkou.

Hodinky Hublot MP-05 LaFerrari jako první na světě disponují padesátidenní rezervou nátahu. Rukou je však nenatáhnete. Aby majitel hodinek překonal sílu pružin při natahování, musí použít speciální elektronický šroubovák, který je samozřejmě přibalen v luxusním balení.

Vyrobeno bude pouze 50 kusů

Jak už zmiňuje nadpis článku, ne každý si je může dovolit. Cena je stanovena na 300,000 švýcarských franků (přibližně 6,3 miliónů korun) a vyrobeno bude pouze 50 kusů v limitované sérii. Pro porovnání je to asi jedna pětina z ceny LaFerrari, které bude vyrobeno taktéž v limitované sérii 499 kusů. O tom, že tyto mistrovské kousky patří k sobě, není pochyb.

 


Foto: Hublot

Zpět nahoru
Shares