Home / Lifestyle / I pes by si měl čistit zuby každý den, způsobů péče o zuby psa je celá řada
I pes by si měl čistit zuby každý den, způsobů péče o zuby psa je celá řada

I pes by si měl čistit zuby každý den, způsobů péče o zuby psa je celá řada

Dentální péče je velice důležitá pro celkové zdraví a vitalitu vašeho mazlíka. Zdravé zuby, bezvadný chrup a svěží dech jsou známkou správné dentální hygieny. Kromě zubní pasty, rozprašovače nebo gelu stejně dobře poslouží dentální žvýkací pochoutky, které vašemu pejskovi budou zaručeně chutnat nebo například i speciální dentální hračky.

Péče o zuby a chrup psa

Pravidelné čištění zubů zamezuje usazování zubního plaku a s tím následně souvisejícím nepříjemným zápachem, který u nečištěných zubů vzniká. Mezi klasické způsoby patří kartáčky a pasty pro psy. Správným zvolením obojího nejen zamezíte tvorbě kazů, ale nebudete se svým psem „bojovat“. Pro správné čištění je třeba zvolit správný tvar kartáčku podle druhu a velikosti psa.

Zubní pasty pro psy

Pasta působí proti zubnímu plaku a napomáhá předejít vzniku zubního kamene. Výsledkem jsou zdravé zuby a svěží dech Vašeho psa. Různé druhy bakterií a proteinů obsažených v krmivu způsobují plak na zubech psa. Pasta obsahuje enzymy, jež bojují se škodlivými bakteriemi a zabraňují tak vzniku zubního kamene. Některé pasty jsou také s příchutí a váš pes si na ně tak lépe zvykne. Na mujmazlik.cz seženete s příchutí drůbeže či jater a další..

pece-o-zuby-chrup-psa

Zubní kartáčky pro psy

Existuje celá řada kartáčků pro psy. Klasické, podobné těm člověčím, ale také dvouhlavé nebo navlékací na prst. Výběr vhodného záleží plemeni psa. Obecně je vhodné mít kartáčků více. Tvrdší kartáček pro čištění zubů od usazujícího se zubního plaku a kamene, který následně způsobuje nepříjemný zápach. Dále pak jeden kartáček měkčí pro masírování dásní. Masírování dásní je důležité pro jejich prokrvování a následné zpevňování. Masírováním dásní předcházíme tak předčasnému vypadávání zubů. Především malá plemena domácích mazlíčků jsou náchylná právě na předčasné vypadávání zubů.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares