Home / Lifestyle / Mako – Satén, láska na první dotek

Mako – Satén, láska na první dotek

Mako – satén patří mezi nejjemnější materiály, které jsou na trhu k dostání. Svým leskem a elegancí vzbuzuje honosný dojem. Jeho skvělé vlastnosti s vysokou hebkostí a odolností ocení i nejnáročnější. Je zde zaručený komfortní a příjemný spánek.

Co je povlečení Mako – Satén?

Jedná se o oboulícní úplet o vysoké gramáži. Je vyráběno z 100% čisté česané bavlny. Bavlna k výrobě povlečení z Mako – Saténu, pochází z Egypta. Jde o nejkvalitnější bavlnu na světě. Zvyšování lesku a celkové odolnosti materiálu je získáváno na základě speciálního zušlechťovacího postupu tzv. mercerizací. Během procesu mercerace se látka ponoří do koncentrovaného roztoku louhu sodného. Vlákna poté nabobtnají a změní svůj tvar. Po této proceduře se výrazně zvýší pevnost materiálu a barvivo je pevně fixováno ve vláknech. Bavlna se tak stává velice podobnou hedvábí s úžasnými vlastnostmi co se kvality i vzhledu týká. A právě proto, takto vyrobené ložní prádlo, bude pěkným doplňkem Vaší ložnice.

Jaké má vlastnosti?

Tkaniny jsou velice kvalitní a stálé. Povlečení z Mako – Saténu vydrží opravdu dlouho a stále bude vypadat jako nové. Látka se přizpůsobí do každého počasí. V létě Vás příjemně ochladí a v zimě naopak zahřeje. Vzdušná struktura bavlněného vlákna, z kterého je povlečení vyrobeno, odvádí pot od těla. Mezi přední vlastnosti také patří, že je hypoalergenní.

Snadná údržba

Povlečení se často vyrábí s nežehlivou úpravou a údržba je jednoduchá. U tohoto materiálu byste neměli používat příliš mnoho prášku na praní. Stačí asi tak třetina, co používáte obvykle. Je vhodné při praní nastavit navíc máchání, a pokud není určeno jinak, tak je možné použít i aviváž.

 

Zpět nahoru
Shares