Home / Lifestyle / Nejbohatší Češi

Nejbohatší Češi

Představíme vám české miliardáře a prozradíme vám, jak ke svému bohatství přišli.

Nejbohatší Češi: Ve vedení Petr Kellner

Petr Kellner  – Díky svému jmění, které je podle magazínu Forbes pro rok 2013 odhadováno na  záviděníhodných 206 miliard Kč,  drží v Česku  první příčku

Jeho podnikání: vlastník holdingu PPF ( úvěrová společnost Home Credit, Česká pojišťovna),  finanční sektor a  pojišťovnictví, investor

Petr Kellner má opravdu skvěle našlápnuto, v celosvětovém měřítku bohatých si vydobyl 106. místo mezi finančními magnáty a jeho tempo má neustálou tendenci navyšovat svůj majetek. Aktuálně má políčeno na komunistický hotel Praha, který má v plánu strhnout, a vybudovat na místo něj areál školy. Je fajn vědět, že i nejbohatší Češi mají tak ušlechtilé zájmy.

Nejbohatší Češi: Jak Kellner k penězům přišel?  Kellner založil privatizační fond PPL a díky výživným finančním injekcím nemohl jinak, než zacílit na privatizaci České pojišťovny, ta samozřejmě klapla a peníze přitekly spolu s ní.

Na nejbohatšího Čecha však není vůbec jednoduché natrefit, mediím se úspěšně vyhýbá a jeho soukromý život je tedy opředen tajemstvím. Jeho obchody vzkvétají nejen u nás, ale po celém světě jako Rusko, Čína , Slovensko, Ukrajina a další. Podnikatel má pro zahraniční jednání soukromý Boeing 737-700 BBJ. Je otcem čtyř dětí, žije s druhou manželkou Renátou, s níž založil nadaci Educa.

 

Nejbohatší Češi :  Babiš začal fušovat do politiky a zatím úspěšně

Andrej Babiš – Šéf zemědělství, ministr financí s odhadovaným majetkem pro rok 2013  luxusních 40 miliard Kč,  2. nejbohatší miliardář v Česku a 736. v žebříčku po celém světě

Jeho podnikání: Agrofert Holding, Mafra a.s, AGF Media a. s. a další

Andrej Babiš , se slovenským temperamentem, ale českým občanstvím,  se před nedávnem stal ministrem financí a s politickým hnutím ANO  vyrazil do boje. Aktuálně zatápí pod kotlem polskému potravinářství a následného dovozu do Česka, které chce přiškrtit. Tím si samozřejmě nahrává tak trochu do karet, ale je na čase s tím něco udělat. Fandíte mu?

Od práce rád prchá za rodinou a  ženou Monikou, se kterou má dvě děti, další dvě má z prvního  manželství.  Nejstarší syn se však „nepotatí“, protože je pilotem.

Nejbohatší Češi: Babišův start Studoval ve Švýcarsku a za pomoci otce získával zahraniční kontakty. Andrej si šel dravě za svým. Firmu, ve které dříve pracoval, po té ji získal za svoji.

 

Nejbohatší Češi: Kdo je Zdeněk Bakala?

 

Zdeněk Bakala : Český uhlobaron s majetkem báječných  29 miliard Kč pro rok 2013, je tedy třetí nejbohatší Čech a po celém světě si vysloužil 974. místo v žebříčku.

Jeho podnikání : zakladatel společnosti Patria Finance, podíl v magazínu Respekt a firmě Economia, Warhorse Studios – vývoj PC her a jiné

Nejbohatší Češi: Kde Bakala odstartoval kariéru? Jako náctiletý opustil Česko a zkusil polechtat štěstěnu za oceánem, na studium na univerzitě si přivydělával všemi možnými brigádami , po té uspěl v oboru financí. Domů se vrátil s kapsami plných peněž, které neváhal investovat do privatizace OKD, díky níž se stal vlastníkem uhelných dolů.

S Michaelou Maláčovou (bývalou misskou a ředitelkou soutěže krásy v Česku ) mají spolu už čtyři děti a podle jejich jmen je jasné, že mají slabost jen pro ty zahraniční. Však posuďte sami –  Anabel, Aron, Aram a nejmladší Adele, to nejsou zrovna typická česká jména. Spokojená a finančně zajištěná rodinka bydlí ve Švýcarsku.

 

Zpět nahoru
Shares