Home / Lifestyle / Roste popularita minipivovarů a pivní turistika
Roste popularita minipivovarů a pivní turistika

Roste popularita minipivovarů a pivní turistika

Obliba piva v Česku neustále roste. Jelikož většině konzumentů není lhostejné, jaké pivo pijí. Zvyšuje se také počet příznivců takzvaného homebrewingu, tedy nadšenců, kteří si doma vaří pivo sami. Nejdříve to začne v malých kuchyňských hrncích, pak těch stolitrových, kdy Vám s konzumací už pomáhají známí a pak jste už jen krok od malého pivovaru.

Přestože je počet minipivovarů ve srovnání se středními a velkými pivovary již zhruba pětinásobný, jejich podíl na celkové pivní produkci v zemi se pohybuje jen okolo jednoho procenta.

Je zřejmé, že malé domácí pivovary nemohou velkým výrobcům konkurovat výrobní kapacitou ani cenou. Snaží se proto zákazníky lákat na jiná, speciální piva než světlý ležák, který je v Česku nejrozšířenější. Díky malým vyráběným objemům mohou více experimentovat a vařit různé speciální piva či piva ochucená.

Pivotéky a specializované prodejny

Většině konzumentů však stačí tyto speciální piva konzumovat a k jejich výrobě najde odvahu jen málokdo. Proto také vzniká nový trend v podobě pořizování výčepního zařízení do domácnosti a s tím také roste počet pivoték a specializovaných pivních prodejen.

Výčepní zařízení do domácnosti je díky těmto prodejnám dostupné každému a dnes je velmi jednoduché si jej pořídit. Můžete tak obohatit své rodinné oslavy, nebo si jen tak tento zlatý mok vychutnat v pohodlí domova.

luxusni-vycepni-zarizeni

Pivní kosmetika

Pivo je unikátním zdrojem všech vitamínů skupiny B, stopových prvků a minerálů, které výrazně napomáhají regeneraci pokožky a zvyšují její odolnost proti nepříznivým vlivům vnějšího prostředí. Není tedy jen výhradně mužskou záležitostí, ale oblibu v něm najdou také ženy. Pivní kosmetika, která je blahodárná na pleť díky obsahu pivovarských kvasnic a chmele. Chmel ji čistí, zklidňuje a zvláčňuje. Tyto prokázané blahodárné účinky inspirovaly k vytvoření originální pivní kosmetické řady skládající se z celé řady produktů zaměřených na jednotlivé části lidského těla.

Pivní turistika

V Česku existuje hned několik míst pro pivní turistiku. Pyšníme se dokonce pivním unikátem v podobě Chmelařského muzea v Žatci. Návštěvníci mohou v pivovarech, muzeích a lázních poznat historii, způsob vaření piva, nebo jen tak relaxovat s lahodným mokem. Cílem pivní turistiky je nejen pivo ochutnávat, ale také se dovědět něco víc o samotné přípravě a vaření piva. Přehlednou databázi těchto míst sdružuji České pivovary. Můžete si tak jednoduše naplánovat výlet nebo celé trasy, které hojně využívají i zahraniční turisté.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares