Home / Lifestyle / Rychlé půjčky – nejčastější dotazy

Rychlé půjčky – nejčastější dotazy

Tisíce lidí se každý měsíc dostane do finanční tísně a potřebují krátkodobě půjčit obnos v řádu tisíců korun, aby „přežili“ do další výplaty a vyřešili tak různorodé, povětšinou nepředvídatelné problémy. Spousta z těchto lidí podvědomě ví o rychlých půjčkách i s nimi ve skrytu duše kalkuluje, ovšem drtivé procento z nich má z této možnosti až panický strach. Hlavním důvodem je však, jako ve všech oblastech života, lidská neinformovanost a strach z dosud nepoznaného.

Pokud se již přece jenom pro využitý rychlé půjčky, ať už jednorázově, či opakovaně rozhodnete, základem je samozřejmě vybrat si seriózní společnost s kladnými, a zejména důvěryhodnými referencemi. Poté již zbývá nastudovat si způsob registrace, postup při žádání o půjčku, postup při vracení půjčeného obnosu a v neposlední řadě také možné sankce plynoucí z nevčasného splacení.

Každá společnost má nastavená svá pravidla trošku jinak a nelze je v tomto ohledu paušalizovat. Existují však oblasti, ve kterých se většina těchto firem shoduje. Účelem následujícího výčtu nejčastějších dotazů a otazníků, které často visí v hlavách lidí, kteří se rozmýšlí, zda o expresní půjčku zažádat, či nikoliv, je přiblížit alespoň základní postupy při tomto procesu a eliminovat možné obavy z tohoto druhu finanční výpomoci.

Co všechno potřebuji k získání rychlé půjčky?

Tento typ půjček je zpravidla poskytován výhradně fyzickým osobám, které jsou starší 18, či častěji až 21 let. Vyžadováno je v drtivé většině případů také to, aby žadatel o půjčku disponoval trvalým pobytem na území České republiky, vlastnil bankovní účet a měl trvalý příjem – buď jako zaměstnanec, OSVČ nebo jiný typ příjmu – například z mateřské dovolené, starobní důchod atp. Kontrolou také projdete z hlediska vaší platební historie a ve většině případů (až na výjimky) je kontrolováno, zda máte uhrazené možné dluhy z minulosti.

O jak vysokou půjčku si můžu zažádat?

Většina firem má limity odstupňované podle toho, zda se jedná o nového, či stálého a tím pádem prověřeného zákazníka. Novým zákazníkům je zpravidla k dispozici částka dosahující 2 až 3 tisíc korun. V případě řádného splácení se můžete propracovat k vyšším částkám – stropy jsou u rychlých půjček ve většině případů stanoveny mezi 10 a 20 tisíci.

Jak dlouho trvá schválení půjčky od doby podání žádosti?

V tomto se společnosti poskytující expresní půjčky napříč trhem liší, ovšem obecně vzato dochází ke schválení vámi zažádané půjčky do několika desítek minut, popřípadě maximálně pár hodin. Tyto firmy pak poskytují výhody stálým a osvědčeným zákazníkům, kterým je schvalování následných půjček vyřizováno někdy i do pár málo minut.

Potřebuji k získání půjčky ručitele nebo záruku?

Mezi další výhody rychlých půjček patří kromě rychlého procesu zažádání, posouzení a případného schválení také fakt, že v drtivé většině případů není požadována žádná záruka ani podpis ručitele.

Co bude následovat v případě nesplacení půjčky včas?

Většina společností nabízí svým zákazníkům relativní „komfort“, že prvních pár dnů po dni splatnosti vám „pouze“ naskakuje penále pohybující se v řádu jednotek % z vaší půjčené částky. Tato „doba hájení“ je velmi často stanovena na 30 dní. Pokud ani v této lhůtě částku nesplatíte, je dluh zpravidla předán exekučním složkám. Doporučením je proto, pokud podobná situace nastane, využít zpoplatněnou službu prodloužení půjčky.

Již dopředu vím, že půjčku nestihnu splatit v určeném termínu. Existuje nějaké řešení?

Ano, existuje. Pro tyto případy je zde možnost prodloužení půjčky. Tato služba je samozřejmě zpoplatněna. Poplatek za prodloužení částky se zpravidla pohybuje mezi 8-20% v závislosti na tom, o jaký interval prodloužení žádáte.

 

 

 

Zpět nahoru
Shares