Home / Lifestyle / S jakými dětskými hračkami si rádi hrají rodiče?

S jakými dětskými hračkami si rádi hrají rodiče?

I dospělí si chtějí hrát a ne, že ne! A i když je dětství nenávratně pryč, v každém z nás dospělých stále přežívá touha si hrát. Avšak jaká hračka pro dospělé nás nejvíc pobaví? Hračkou pro dospělé můžeme nazvat jakoukoliv hračku, která dokáže zaujmout jejich pozornost. A to už je co říct, neboť mnozí dospělí nedisponují takovou fantazií a tvořivostí, jako děti. Avšak v nepřeberném množství hraček se najdou i takové, které bez skrupulí zaujmou pozornost i toho nejvíce „přízemního“ dospěláka!

Autodráha – oblíbená hračka zejména tatínků a dědečků

Pro tipy na kvalitní hračku nemusíme chodit daleko. Stačí nakouknout do dětského pokojíčku, kde najdeme nejen děti, ale mnohdy i tatínky sedět dlouhé hodiny u autodráhy. Autodráha se tak řadí na první místa oblíbených hraček pro dospělé. Když děti dostanou,  třeba k Vánocům, novou autodráhu, dá se říct, že tu samou autodráhu dostali i jejich tatínkové. Kdo jiný by ji také složil a pak vyzkoušel její jízdní vlastnosti? Mnohdy se zkouška jízdních vlastností a vůbec kvality autodráhy protáhne na několik hodin. To je zábavy! A určitě se nebudeme mýlit, když řekneme, že mnoho tatínků ve spanilé jízdě pokračuje i po tom, co děti musejí jít na kutě.

Autodráha Carrera Go Formula Duel

Autodráha Carrera Go Formula Duel

Lego – neotřelá hračka pro dospělé

Další oblíbenou hračkou pro dospělé je bezesporu Lego . Společnost nabízí nepřeberné množství sérií Lega, které jsou určené hlavně dětem, ale také dospělým. A to nemluvíme pouze o sériích určených pro dospělé, jako je Lego Architecture. To k sestavení nabízí do detailů provedené miniatury opravdových a slavných staveb, jako je kupříkladu Eiffelova věž a mnoho dalších staveb.

Chceme říct, že Lego obecně je velmi oblíbené i u dospělých. Ti si nehledě na určený věk na krabicích stavebnic stavějí spolu s dětmi. A je zcela jedno, zda si postaví vesmírnou loď ze série Lego Star Wars nebo pohádkový zámek ze série Lego Disney Princezny. Je totiž prokázáno, že stavění dospělé uklidňuje, zbavuje je každodenního stresu a vůbec se dospěláci  u stavění skvěle odreagují.

Dětské hlavolamy zamotají hlavu mnoha dospělým

Je dobře známo, že hlavolamy jsou oblíbené nejen u dětí, ale také mnozí dospělí jejich vyřešení věnují spoustu času. Je zcela jedno, jestli se jedná o celosvětově známou Rubikovu kostku nebo o klasického Ježka v kleci. Jejich vyřešení zamotá hlavy nejen dětí, ale i mnoha dospělých. A v tom je právě ten fígl.

Proto, když příště budete uklízet dětský pokojíček, zkuste se na hračky dívat  jako na  nejen hračky dětí, ale i skvělé hrací prvky pro dospělé. Jak sami dobře víte, u některých hraček vás děti ani nemusí dlouze přemlouvat ke společné hře.

Zpět nahoru
Shares