Home / Lifestyle / Vizuální efekty ve filmu Velký Gatsby

Vizuální efekty ve filmu Velký Gatsby

Díky digitální postprodukci se dnes kreativitě a fantazii filmových tvůrců meze nekladou. Pomocí počítačů tak vznikají neuvěřitelné fikce, efekty a záběry, které by za normálních možností nebyly možné. Jednu podobnou ukázku efektů „předtím a potom“ můžete vidět díky Chrisi Godfreyovi, který je zodpovědný za finální podobu těchto VFX (Visual effects) úprav ve filmu Velký Gatsby.

Chris dostal svolení k uvolnění záběrů od režiséra filmu Baze Luhrmanna a může se tak pochlubit spektakulární prací, kterou bez pochyby každý ocení. Celkem museli upravit a nastříhat přes 1500 záběrů. Film je sice trochu zdlouhavý, ale po shlédnutí tohoto videa mají tvůrci i herci náš RESPEKT! I ti musejí mít totiž notnou dávku představivosti. Přes 50 % filmu je točeno na klíčovacím (zeleném) pozadí a téměř každou druhou scénu si tak musejí při hraní domyslet. Celá tato sranda vyšla na 105 milionů $ a jen půlka byla zpátky za první kino víkend.

 

Režie: Baz Luhrmann
Předloha: F. Scott Fitzgerald (kniha)
Scénář: Baz Luhrmann, Craig Pearce
Kamera: Simon Duggan
Hudba: Craig Armstrong
Hrají: Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Tobey Maguire, Joel Edgerton, Isla Fisher, Jason Clarke, Elizabeth Debicki, Gemma Ward, Callan McAuliffe, Amitabh Bachchan, Jack Thompson, Jacek Koman, Vince Colosimo, Goran D. Kleut, Heather Mitchell, Charlize Skinner, Adelaide Clemens

Oficiální stránky: http://thegreatgatsby.warnerbros.com/

Zpět nahoru
Shares