Home / Lifestyle / Vyšel operační systém iOS 7

Vyšel operační systém iOS 7

Apple včera vypustil novou verzi operačního systému iOS 7. Jedná se o největší změnu designu v historii Applu. Zájem byl proto obrovský a nebylo se čemu divit, když se nám aktualizace podařila stáhnout na po šesté, někdy kolem půlnoci. I když je logika systému zachována, změny jsou radikální a chvíli si budete zvykat 🙂

Ovládací centrum – Uděláte, co potřebujete a rychle.

Největší novinkou je jistě Ovládací centrum. Zde máte pohotově po ruce ovládací prvky a aplikace, které zpravidla potřebujete hned. Zjednodušený přístup k nastavení Jasu displeje, Wi-Fi a Bluetooth. Dokonce si můžete posvítit novou baterkou a nemusíte tak používat aplikace třetích stran. I přes zamknutou obrazovku si tak v pohodě pustíte kalkulačku, zapnete letový nebo klidový režim a zároveň ovládáte hudbu.

Volání ZADARMO

Pro všechny jablíčkáře je k dispozici vylepšený FaceTime. Pokud máte k dispozici připojení k internetu, můžete si z iPhonu na iPhone volat včetně videa v rámci připojení. Kvalita hovoru i videa je opravdu pěkná, rozlišení videa nás velmi mile překvapilo. Budoucnost volání je tak čistě v datových tarifech.

AirDrop

Systém iOS 7 přináší také funkci AirDrop, která umožňuje sdílení různých položek nebo odkazů na další přístroje Applu, zejména opět iPhonů. Funkce využívá Wi-Fi i Bluetooth a měla by být bezpečnější než u telefonů se systémem Android.

Nutno podotknout, že změn je opravdu hodně a rozhodně k lepšímu! Další vylepšení se týkají fotoaparátu, webového prohlížeče Safari nebo notifikačního centra.

 

Foto: Apple

Zpět nahoru
Shares