Home / Lifestyle / Zvířátko jako výchovný prvek pro dítě

Zvířátko jako výchovný prvek pro dítě

Děti milují zvířátka! Však ne nadarmo se zpívá: “ máme rádi zvířata, zvířata…protože jsou chlupatá… „, zvířátko má totiž senzační vliv na výchovu dětí, na jejich psychiku i rozvoj. Obvykle to bývá dítě, kdo začne mluvit o zvířátku. U kamaráda ze školy vidí pejska, jeho soused má kočičku a on má jen plyšové hračky, které opravdová zvířátka jen z dálky připomínají. Hebkou srst i opravdové vrnění kočky nebo štěkot psa nějaká plyš jen tak nenahradí. Netrvá dlouho a rodiče o koupi zvířátka reálně uvažují. Hlodavec je pak nejčastějším výběrem. Když se vše vezme kolem a kolem, říkáte si, že jiné zvířátko by vás pro první pokus ani nenapadlo! Hlodavec je totiž celkem nenáročný tvor. Tu „schroupne“, mrkvičku tu nějakou směs. Děti si s ním tak rády hrají a tak rády se o něj starají.

Ovšem hlodavec je pojem celkem rozsáhlý! Dítěti můžete pořídit myš, morče, křečka, osmáka, pískomila, krysu a další druhy hlodavců. Ti dětem nepřinesou pouze zábavu, ale i notnou dávku zodpovědnosti. Protože co děti naučí zodpovědnosti více, než živoucí tvor čekající na pravidelný přísun potravy a vody? Právě na hlodavce rodiče kývnou dříve, než třeba na psa. Hlodavec je totiž v poměru se psem zcela nenáročný. Nepotřebuje venčit a v klidu ho můžete nechat samotného v kleci. Však on se už nějak zabaví! I v případě, že dítě nesplní to, co slíbilo se rodiče nemusí bát, že na morče nebo křečka stačit nebudou! Dítě je nevypočitatelný tvor plný zájmů, ale také roztržitosti. Věc, která ho plně zaměstnávala před hodinou je pro něj nyní naprosto nudná a naopak. A tento vzorec chování se může naskytnout i v péči o živé zvířátko.

zoomix-praha-chovatelske-potreby

Snahu dětí postarat se o nového kamaráda lze dobře vidět na začátku, kdy je nový tvor přinesen domů. Čerstvou vodu, pelíšek, krmivo i pamlsky, o to všechno se samy starají. Jakmile přijdou ze školy, taška letí do kouta a na řadě je péče o nového kamaráda. Však se neviděli celé dopoledne! Často pak dítě žadoní o zakoupení dalších a dalších doplňků. Křečci, osmáci i pískomilové ocení nejrůznější průlezky, houpačky i běhací kolečka. Na nich se mohou vyřádit v době nepřítomnosti jejich malého chovatele. Všechny potřeby seženete v chovatelských potřebách ZOOMIX.

Zakoupení hlodavce může být prvním krokem k tomu, aby se vaše dítě naučilo zodpovědnosti. O dalším zvířátku může být řeč až tehdy, když je péče o to první viditelná i stálá. V ZOOMIX chovatelských potřebách najdete vše potřebné, co ke stálé péči o zvířecího kamaráda povede.

Zpět nahoru
Shares