Home / Peníze / 3 způsoby, jak najít byt na prodej v Praze bez realitky
3 způsoby, jak najít byt na prodej v Praze bez realitky

3 způsoby, jak najít byt na prodej v Praze bez realitky

Rozhodli jste se pro pořízení vlastního bydlení a zaujaly vás byty v Praze? Pokud z nějakého důvodu nechcete spolupracovat s realitkou, budou se vám hodit následující praktické tipy. Některé rady možná shledáte jako samozřejmé, nicméně bez předchozích zkušeností si některé ze základních metod nemusíte vybavit…

V prvé řadě si ujasněte, co od nového bytu čekáte. Měl by vám vyhovovat z hlediska dispozic i lokality. Krásné bydlení situované daleko od centra a navíc se špatnou občanskou vybaveností vás dlouho těšit nebude. To samé platí i obráceně – ani prémiová lokalita nezažene pocit ze špatně řešeného bytu.

1. Internet

Pusťme se však do samotného hledání. Kde jinde začít než na internetu? Na webu najdete drtivou většinu prodávaných nemovitostí. Stačí zabrousit do kategorie prodej bytů Praha a věnovat dostatek času tříděním nabídek. V tomto ohledu oceníte tabulky v Excelu, které vám poslouží jako porovnávač vybraných kandidátů. Vzhledem k množství realitních serverů strávíte pátráním po ideálním bytečku nejedno odpoledne. Vytrvejte – trpělivost se vám vrátí i s úroky, a to v podobě vysněného bydlení.

luxusak.cz_rezidencetopolova_cz_01

2. Procházka v okolí

Další možností je procházka ve vybrané lokalitě. Budete-li mít štěstí, narazíte na cedulku či plachtu avizujíc prodej bytu. Pokud vám tento způsob hledání bytu přijde jako ztráta času, nenechte se mýlit. I v dnešní době existuje reálná šance, že narazíte na nemovitost, která se na webu ani neobjevila. A je tu i další výhoda – pochůzkou si rovnou obhlédnete okolí a přesvědčíte se, zda lokalita vyhovuje vašim kritériím.

Tip: Garsoniéry a byty na prodej najdete i v nabídce ubytování Praha 10 – Rezidence Topolová. Hledáte-li cenově dostupné bydlení s velmi dobrou dostupností do centra, bude se vám multifunkční komplex zamlouvat!

luxusak.cz_rezidencetopolova_cz_02

3. Sousedé

Nakonec jsme si nechali tip pro ty z vás, kterým vyhovuje stávající bydlení. Bydlíte-li v pronájmu domu, který se vám líbí, zeptejte se svých sousedů, zda neuvažují o prodeji bytu. Nejlepším řešením je hromadné oslovení vzkazy vhozenými do schránek. Kdo ví, třeba se nakonec někdo najde a vy se dostanete k vlastnímu bydlení rychleji, než jste čekali.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares