Home / Peníze / Daňový ráj na Seychelských ostrovech nebo Belize
Daňový ráj na Seychelských ostrovech nebo Belize

Daňový ráj na Seychelských ostrovech nebo Belize

Daňový ráj (anglicky tax haven) označuje zemi, ve které jsou mimořádně daňově zvýhodněny zahraniční firmy. Zisky zahraničního podniku (tzv. offshore společnosti) jsou daněny pouze zanedbatelně, dividendy takového podniku vůbec. Firmy s vedením mimo danou zemi nejsou daněny vůbec, jsou od daně z příjmu osvobozeny a získávají také další daňové výhody např. osvobození od cla při dovozu hmotného či nehmotného investičního majetku, většinou nezbytného pro podnikatelský provoz (automobily, kancelářská technika a zařízení).

Offshore společnost Seychely

Offshore společnosti založené na Seychelských ostrovech jsou i přes svojí relativně špatnou pověst v ČR nejoblíbenější formou podnikání v „daňovém ráji“. V celosvětovém měřítku Seychely jasně vedou v počtu registrovaných offshore společností. Tyto společností využívají mnoha daňových výhod, které daly vzniknout obecnému označení daňové ráje. V současné době je na Seychelských ostrovech registrováno přes 30 000 společností a každý měsíc přibývá více než 300 dalších.

Offshore společnosti Belize

Belize International Business Company („IBC“) je offshore společnost, která realizuje své obchodní a podnikatelské mimo Belize. Právní úprava rovněž umožňuje IBC vykonávat řadu činností v Belize. Kromě toho má Belize moderní a aktuální offshore právní předpisy pro maximální flexibilitu při plánování investic a daní.

Výhody společnosti v Belize

  • Lepší image společnosti než u seychelských ostrovů.
  • Odpovědnost je omezena do výše jmenovité hodnoty akcií. Akcionáři nenesou odpovědnost za částky nad nominální hodnoty jejich akcií.
  • Offshore společnosti jsou v Belize osvobozeny od daní.
  • Stačí pouze jeden akcionář (majitel).
  • Zasedání představenstva se může konat kdekoli.
  • Neexistují omezení nebo podmínky pro národnost akcionářů a ředitelů.
  • Akcie mohou být vydány i na doručitele
  • Neexistují žádné požadavky na výroční zprávy uvádějící počet vydaných akcií nebo jména akcionářů nebo členů představenstva.

FINCOR

Zakládání zahraničních a offshore společností

FINCOR Advisers & Partners, Inc. je specialistou na registrace offshore společností. Společnost se sídlem ve státě Belize, s celosvětovou působností. Jejich klienty jsou zákazníci z USA, Evropy, Asie i Austrálie. Pro evropské a české zákazníky byla zřízena pobočka společnosti se sídlem v České republice

Rychlá registrace společností

Čas jsou peníze, a proto jejich snahou je maximální možná rychlost při zakládání společností, stejně tak jako snaha šetřit čas klientů. Většinu společností jsou schopni, díky síti lokálních partnerů, zaregistrovat během následujícího pracovního dne a kompletní dokumentaci dodat během 7 až 10 dnů od registrace, pokud to legislativa daného státu umožňuje. Objednávku a dodání nezbytných dokumentů můžete vyřídít on-line.

Offshore bankovní účty

Potřebujete-li pro svou společnost nebo pro Vás offhore bankovní účet, můžou Vám asistovat s otevřením účtů na Belize, St. Vincent a Grenadinách, Mauriciu, Seychelách a České republice.

Zajistí kvalifikované právní poradenství a zastupování offshore společností před úřady a soudy v České rebublice.

 

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares