Home / Peníze / Jste nebo nejste obětí mýtů o cestovním pojištění?

Jste nebo nejste obětí mýtů o cestovním pojištění?

Vyrážíme za hranice jen tak s batohem na zádech, na luxusní dovolené i na klasickou „válečku“ u moře s našimi blízkými. Ročně vyjedou za hranice statisíce Čechů. Všichni by měli mít vždy zabalenu jednu stejnou věc – cestovní pojištění. Situace není dobrá, lidé riskují, protože se stali obětí mylných informací, které běžně kolují ve společnosti. Jakých a proč jim nesmíte podlehnout?

1. Modrá karta stačí

Často se setkáte s argumentem, že na cestu do zahraničí stačí mít modrý průkaz od zdravotní pojišťovny. Je to nesmyl! Modrá kartička je garancí, že se vám dostane základní lékařské péče pouze v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Vše ostatní si budete hradit z vlastní kapsy. Ceny se mohou vyšplhat do několikamilionových částek. Více o této problematice zjistíte v tomto článku. Nikdy jen s kartou za hranice nejezděte!

luxusak.cz_online_ergo_cz_01

2. Nízké limity

Často lidé kupují extra levné cestovní pojištění. Ve snaze ušetřit si opět koledují o velký průšvih. Nízký limit cestovního pojištění je jistotou, že si za zdravotní péči budete muset doplatit. Je proto lepší si koupit cestovní pojištění s vyššími pojistnými limity (ideálně ve výši 5 000 000 Kč) a nic neriskovat. Cena takového pojištění není vysoká. Podívejte se například na cestovní pojištění od ERGO.

3. Bez „asistenčky“

Pojištění mám, takže mi pojišťovna vše proplatí – pozor, tak to rozhodně být nemusí! Jako klient jste povinen pojišťovnu neprodleně informovat o tom, že máte problémy. Asistenční služba poradí, jak se v dané situaci zachovat, může například doporučit lékaře. Pokud se nebudete řídit jejími pokyny, nemusí dojít k pojistnému plnění.

luxusak.cz_online_ergo_cz_02

4. Bez připojištění

Ceny cestovního pojištění nejsou ani s připojištěním nijak vysoké. Například za příplatek pouhých 10 Kč na den získáte připojištění odpovědnosti, zavazadel i úrazu.

RADA: Jestliže vyrážíte do zahraničí, kupte si cestovní pojistku a nešetřete na ní! Nikdy nevíte, co se vám přihodí. A ještě něco – před podpisem smlouvy si důkladně přečtete VPP pro cestovní pojištění, ať víte, v jakých situacích vám pojistka „kryje“ záda!

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares