Home / Peníze / Nástrahy při obchodování binárních opcí
Nástrahy při obchodování binárních opcí

Nástrahy při obchodování binárních opcí

Binární opce zjednodušily investiční obchodování na úroveň, která je srozumitelná každému. To ovšem s sebou nese i určité nebezpečí, protože je snadné podlehnout dojmu, že dosahovat zisků je jednoduché. Na co si tedy dávat pozor?

Cvičné obchodování

V binárním obchodování stačí obchodníkovi správně předpovědět, zda se cena podkladového aktiva pohne v rámci vymezeného časového intervalu nahoru nebo dolů. To zní jednoduše, ovšem když si obchodování vyzkoušíte nanečisto, zjistíte, že uspět není triviální.

Vzhledem k obvyklé návratnosti kolem 80 % je u tohoto druhu opcí totiž nutné mít 56% a vyšší úspěšnost obchodů, abychom dosahovali dlouhodobých zisků. Nestačí tedy náhodné nebo nedostatečně naplánované vstupy, protože ty nás na potřebnou úroveň neposunou.

Základním pilířem úspěšnosti je proto testovací obchodování, k němuž slouží demo účet. Na něm si investor vše vyzkouší zcela bez rizika s virtuálními penězi, takže si může připravit svoji obchodní strategii, která mu přinese potřebnou procentuální úspěšnost.

Nástrahy obchodování z tohoto pohledu spočívají v podcenění příprav, kdy obchodník demo zcela přeskočí nebo mu nevěnuje dostatek času. Na ověření funkčnosti nestačí jen pár dní nebo pár obchodů. Čím delší období a čím větší statistický vzorek obchodů, tím větší vypovídací hodnota a šance, že stejné výsledky budeme opakovat při reálném obchodování s vlastními penězi.

Automatické obchodní systémy

Pokud obchodníkovi dojde trpělivost při stavbě vlastní strategie, často se uchýlí k hledání externího řešení v podobě hotového obchodního systému. Tady ale číhá další nástraha v podobě dlouhé řady binárních podvodů.

Jejich podstata spočívá v tom, že nabízí obchodní systém zdarma a slibují velké výdělky, ale skutečné výsledky jsou opačné, tedy ztrátové. Skrytým účelem takových systémů je pouze nahnat nové zákazníky vybranému brokerovi.

Důsledkem je pak velké zklamání, protože investorovi prodělá první vklad program třetí strany dřív, než se stihne pořádně zorientovat v problematice binárních opcí. První obchodní zkušenosti se skutečnými penězi ho tak zastihnou zcela nepřipraveného.

Přitom v takových případech stačí užívat zdravého rozumu, z definice peněz vyplývá, že nejsou zadarmo, tudíž nelze věřit žádným nabídkám bezplatných obchodních systémů, které nám mají vydělávat peníze.

Shrnutí

Hlavní nástrahu binárního obchodování lze shrnout slovem nepřipravenost. Ta je většinou vyvolána vlastní nedočkavostí a netrpělivostí, výsledkem jsou pak ztráty způsobené vlastním obchodováním bez řádné strategie či prodělečným programem třetí strany.

bo

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares