Home / Peníze / Základní informace o obchodování s binárními opcemi
Základní informace o obchodování s binárními opcemi

Základní informace o obchodování s binárními opcemi

Proč obchodovat? Samozřejmě proto, abychom mohli celkem jednoduchou a rychlou cestou zhodnotit naše finanční prostředky. Možností, jak na to, je hned několik. Poměrně oblíbenou formou je obchodování s binárními opcemi. Podívejme se proto blíže na to, co vlastně daná možnost obnáší a v čem je tak výjimečná.

Co jsou binární opce?

Nejprve se podívejme na to, co vlastně binární opce jsou. Dalo by se říci, že se jedná o finanční nástroj, se kterým lze obchodovat. A to poměrně jednoduše a rychle, jelikož v tomto případě se jedná především o určení toho, zda bude cena podkladového aktiva klesat nebo stoupat. Na nás jako obchodníkovi je právě odhadnutí správného směru. Právě tím je obchodování s binárními opcemi tak výjimečné a také to je ten důvod, proč jsou tak oblíbené. Jsou totiž v podstatě jednoduché.

Známe, kolik nám může obchodování s binárními opcemi přinést

Specifikem binárních opcí je také to, že už před samotným obchodem můžeme vědět, kolik vlastně vyděláme, stejně jako můžeme vědět i to, kolik můžeme prodělat. I tím je obchodování s binárními opcemi specifické. A tak můžeme říci, že i to je ten důvod, proč je natolik jednoduché. Můžeme tak předem zvážit i samotné riziko, které logicky souvisí právě s tím, jestli se do daného obchodu pohrneme, nebo nikoliv.

Je dobré také vědět, že samotné zisky mohou být u binárních opcí různé. Určitě ale platí, že nemusí být nízké. Dnes totiž může obchodování s binárními opcemi přinést zisky, které obvykle začínají na hodnotách okolo šedesáti procent. Nejvyšší možnosti zisků nejsou ohraničeny, a tak se mohou vyšplhat i na několik stovek procent, a to s ohledem na původní hodnotu dané opce.

Tip pro obchodníky: Vyzkoušejte australského brokera HighLow a inkasujte 50 USD zcela zdarma na váš účet.

highlow_index-1024x685

Jsou různé doby splatnosti

Samotný zisk, ale i typ obchodu jako takového ovlivňuje mimo jiné také splatnost opce. O co konkrétně se jedná? Jde samozřejmě o možnost délky samotného obchodu. Dnes se můžeme setkat jak s opcemi krátkodobými, které mají třeba minutové i hodinové exspirace, tak je tu i obchodování s binárními opcemi, které jsou naopak dlouhodobé. Mají exspiraci v řádech týdnů, ale třeba i měsíců.

Existuje i několik typů

Pokud se na obchodování s binárními opcemi podíváme ještě o něco blíže, je třeba dodat, že existují také různé typy binárních opcí. Ty se liší hlavně možnostmi samotných obchodů jako takových. Nejčastější typ je High/Low. Pokud bychom ho měli specifikovat, pomůže nám zcela určitě tato konkrétní citace: „Kupující spekuluje, že cena podkladového aktiva bude při splatnosti opce výš nebo níž než ve chvíli, kdy do opce investoval. Nezáleží o kolik, rozhodující je jen strana.“ Jsou ale i další varianty, jako třeba Touch/No Touch, Boundary, stejně jako se jedná o varianty označované jako Pairs, popřípadě také Ladder. I ty jsou poměrně zajímavou možností.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares