Home / Pro muže / Zahrajte si bezva sportovní hru Dribble King
Zahrajte si bezva sportovní hru Dribble King

Zahrajte si bezva sportovní hru Dribble King

V Německu se v roce 2006 odehrálo poměrně zajímavé mistrovství světa ve fotbale, což samo sebou nemohlo uniknout pozornosti herních vývojářů z celého světa. Ani domácí se nemohli nechat zahanbit a vzniklo několik fotbalových her, mezi než můžeme zařadit i hru s názvem Deutschland 2006: Dribbelkönig.

Dribble King

V podstatě se nejedná o fotbalovou hru v klasickém slova smyslu, jak je známe, protože s hráči nepohybujete přímo, ale posíláte ho určitým směrem a snažíte se vyhnout soupeřovým hráčům. Jde o logickou hru, kde prověříte své taktické fotbalové myšlení. Úkolem je dostat se v posledních minutách zápasu přes všechny překážky a rozhodnout dosud remízový zápas ve prospěch vlastního celku. Vybírat můžete ze všech účastníků mistrovství světa, takže se tedy těšte i na českou vlaječku. Po začátku hry se objevíte s panáčkem a míčem u nohy na jedné straně hrací plochy a snažíte se dostat na druhou stranu, kde se nachází branka, do níž musíte vstřelit rozhodující gól celého utkání. Panáček se po odstartování automaticky pohybuje dopředu, takže mu musíte změnit směr za pomoci připravených šipek, které se nachází v horní části obrazovky. Zpočátku se nejedná o nijak náročné problémy a branku lze vstřelit poměrně jednoduše. Postupem času ale musíte řešit složitější úkoly, jako například jak se vyhnout surovým soupeřovým obráncům, kteří nekompromisně faulují, pokud máte míč u nohy. Během hry se setkáte i s výjimkou, kdy nezačínáte s míčem na noze, ale svému soupeři ho musíte za každou cenu skluzem čistě odebrat. Nesmíte se nechat faulovat ani za cenu žluté karty pro soupeře, protože tím hra končí.

Nevýhodou celé hry může být skutečnost, že nelze změnit původní jazyk, což je němčina, kterou každý nevládne. Nutno ovšem poznamenat, že intuitivní ovládání nedává příliš možností nepochopení, co se po hráči požaduje. Další kosmetickou vadou na kráse je, že hrajete za anonymní fotbalisty, protože velká jména přeci jen přitáhnou ke hře více hráčů. Jakmile vyprší normální hrací doba, zápas se ukončí a jestliže nestihnete vsítit rozhodující branku, prohrajete. Času ale většinou bývá dostatek, takže se není třeba stresovat, že gól dát nestíháte. Pokud budete chtít od hry odejít, ale příště chcete začít po již zakončeném místě, stačí si někam zapsat kód, který dostanete a ten příště zadat do příslušné kolonky na začátku hry. Během hraní můžete poslouchat hudbu, ale pokud by se vám nelíbila, není naprosto žádný problém ji vypnout. Po vstřelení důležité branky nechybí ani aplaus nadšených diváků a focení všudypřítomných reportérů. Není špatné, že pokud úroveň nesplníte, můžete si jí zahrát ihned a nemusíte začínat úplně znovu. Navíc si hra zapamatuje, jaké šipky jste použili a můžete je pouze vhodně přemístit.

Verdikt je poměrně jasný. Pokud máte v oblibě fotbal a zároveň si libujete v řešení logických problémů, pak je tato hra právě pro vás jako stvořená. Graficky se sice autoři nijak nevyznamenali, ale to přenechali jiným hrám a soustředili se na skvělou hratelnost a určitou návykovost, protože dokud se vám nepodaří dokončit poslední úroveň hry, tak nebudete chtít skončit. Hře na zajímavosti nemohla ubrat ani léta uplynulá od jejího vzniku, tudíž se jedná o jaksi nadčasovou hru.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares