Home / Pro ženy / Co si obléct v létě na pohovor?
Co si obléct v létě na pohovor?

Co si obléct v létě na pohovor?

První dojem a váš zevnějšek tvoří více než polovinu z celkového hodnocení, které si u pracovního pohovoru vysloužíte. Proto se v létě nenechte strhnout tím, že je venku horko, a i uprostřed srpna se oblékněte dostatečně formálně. Uvidíte, že se vám to vyplatí. První pracovní pohovor je důkazem, že Váš životopis a Vy osobně někoho zajímáte. Prolézt tlustou mašinérií zájemců o vysněnou práci nebo brigádu je určitě úspěch.

Zjistěte atmosféru firmy

Před pohovorem si zjistěte firemní zvyklosti v oblékání a pokuste se jim přizpůsobit. Ať se tomu bráníme nebo ne, první dojem a pohled rozhodne. Není to spravedlivé, ale je to fakt. Dobře oblečená zájemkyně bude mít větší šanci než holka ve „stylově“ rozdrbaných džínách.

I kdyby venku náhodou bylo čtyřicet stupňů, raději nespoléhejte na to, že se personalista či dokonce šéf firmy, v níž se ucházíte o práci, nad vámi ustrne, protože v takovém vedru se přece nedá chodit v ničem jiném než v žabkách. Většinou to tak není. Oblečení totiž velmi jasně ukazuje, jak moc dovedete být profesionální, ale i přizpůsobiví.

Zákaz přílišného odhalování platí samozřejmě i u výstřihů a délky sukní. V tuto chvíli platí, že méně je více. Abyste na pohovor nemusela chodit schovaná v šatech stylu burka, vsaďte raději na mírně přiléhavé střihy, v nichž budete vypadat žensky, nikoli lacině.

Celkový dojem, chůze, pozdrav, dámská móda, podání ruky, to vše zvyšuje šanci na získání vysněné pozice!

Módní tip! Zapamatujte si také zlaté pravidlo – čím méně formální je střih, tím tmavší by měla být barva oblečení. Nechceme vás nutně soukat do černé, ale velmi dobře působí například tmavě modrá, kterou klidně můžete zkombinovat s výraznějšími zlatými doplňky a budete vypadat perfektně.

Móda pro ženy vhodná na pohovory v létě a horku by i přes vyšší teploty měla být stále formální. Naprosto nevhodným oblečením na pohovor jsou jednoznačně dámské kraťasy, sandály, nebo dokonce žabky. Trička také nejsou úplně vhodnou variantou. Dámy by se měly vyvarovat přílišného odhalování, ať už jde o ramena, nebo záda. Nedoporučuji oblékat trička nebo dámská tílka bez rukávů. Nesprávné oblečení může pokazit pohovor hned, jak uchazeč vstoupí do dveří

TIP: Na pohovor se chodí deset minut předem – zbude Vám tedy ještě dost času na zkontrolování neposedných límečků a zákeřných knoflíků! 🙂

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares