Home / Pro ženy / Na hubnutí je třeba myslet již teď
Na hubnutí je třeba myslet již teď

Na hubnutí je třeba myslet již teď

I když plavková sezóna již skončila, na dodržování správného stravovacího režimu bychom měli myslet i nyní. Pokud vám jde o zdravý životní styl, stojí za to sledovat informace o možnostech pro udržení správné váhy. Řada z nich je k dispozici volně na internetu, jako je třeba server STOB (stop obezitě) nebo web o hubnutí Doplavek.cz.

Posledně jmenovaný rozebírá různé populární rychlodiety, které jsou často propagovány mediálními celebritami a jejichž častým důsledkem jsou zdravotní problémy nebo v lepším případě jo-jo efekt.

Možnosti léčby nejsou tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Bohužel neexistuje žádná zázračná pilulka a hlavní součástí terapie je pevná vůle. Na trhu jsou vlastně pouze dvě látky, které patří do kategorie léků (léčivých látek): je to orlistat (v dávce 60 mg jako volně prodejný lék, v dávce 120 mg jako preskripční lék Xenical) a adipex, rovněž prodávaný na předpis. Orlistat má poměrně mírný efekt (studie ukazují průměrný úbytek na váze 4 kg za rok) a časté nepříjmné projevy (průjem) při užívání. Adipex (jako přípravek Adipex retard s prodlouženým účinkem) je koncepčně překonaným lékem s rizikem lékové závislosti.

Většina lidí asi v první fázi sáhne po doplňcích stravy, který je na trhu velká řada. Některé nejsou určeny jen jako prostředky na hubnutí, jako je třeba řasa chlorella s více pozitivními účinky. Osvědčené pro redukci váhy jsou Lipoxal Extreme II a řada výrobků XL-S Medical.

LIPOXAL Extreme II

LIPOXAL Xtreme II pro podporu spalování tuků  je doplněk stravy s obsahem guarany a zeleného čaje. Podle auditu společnosti IMS Health byly produkty Lipoxal dlouhodobě nejprodávanější prostředky na hubnutí v České republice (údaje z let 2008-2012).

Princip účinku: Složení Lipoxal Xtreme II je označováno jako Synefrin.  Princip fungování Synefrinu spočívá ve „schopnosti” vyvolat v organismu produkci většího množství tepla. Tím tělo začne spotřebovávat více energie, kterou získává z tuků. Uvolněné tuky z tukových buněk jsou pomocí L-karnitinu účinně přeneseny do svalů, kde jsou spáleny. Další látky z listů olivovníku stimulují krevní oběh a zabezpečují odplavení uvolněných tuků. Navíc chrání i další buňky před stresem a volnými radikály.

XL-S Medical

Firma Omega Altermed uvedla na trh trojici navzájem se doplňujících výrobků na hubnutí pod společným označením XL-S Medical, a to jako registrované zdravotnické prostředky. Název má evokovat to, že můžete změnit svou velikost z XL na velikost S. Součástí této trojice jsou produkty na redukování chuti k jídlu, blokování kalorií ze sacharidů a vázání kalorií z tuků.

Klinicky ověřený program XLS Medical komplexně snižuje nadváhu a řeší problém obezity. Trio zdravotnických prostředků s trojím účinkem díky patentovanému složení účinně kontroluje metabolismus tuků, cukrů i chuť k jídlu. To vše bez vedlejších účinku a JO-JO efektu, jak bylo  podloženo klinickými studiemi.

Novinka roku 2015 je XLS Medical DIRECT, který obsahuje rovněž komplex Litramine pro vázání kalorií z tuků, ale má praktičtější balení a pohodlnější užívání. Je prodáván jako doplněk stravy.

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares