Home / Design & Tech / Pinkilin aneb když Tinder nestačí
Pinkilin aneb když Tinder nestačí

Pinkilin aneb když Tinder nestačí

Zajímavým českým projektem s celosvětovými ambicemi je nová seznamovací aplikace Pinkilin, kterou si za první tři týdny zaregistrovalo přes 5.000 lidí. Za tou stojí dva brněnští mladíci, kteří na vysoké škole na vlastní kůži zjistili, jak těžké může být seznamování s dívkami. Začali proto snít o mobilní aplikaci, která by jim ulehčila oslovování dívek v nejbližším okolí.

Když jsem se o aplikaci bavil s jejím autorem Michaelem Živělou, ptal jsem se ho, proč se usilovně snaží dostat na trh „nějaký nový Tinder“. Cožpak není aplikací pro seznamování již tak dost? Ukázalo se, že tuto otázku Michael slýchá pravidelně a odpověď měl připravenou. Pinkilin je prý o rychlosti a okamžité interakci, kterou Tinder nabídnout nedokáže. Za vše prý hovoří již moto aplikace, které zní „date now, doubt later“.

IMG_6433

Pinkilin je navržen tak, aby vám známost našel obratem. Modelová situace pro využití aplikace vypadá tak, že sedíte někde v baru či klubu a chcete se rychle seznámit. Otevřete si tedy aplikaci a na displeji se vám po klepnutí na ikonku radaru zobrazí (z pohledu muže) dívky nacházející se v blízkém okolí (třeba se nachází v klubu/baru opodál), přičemž v nastavení aplikace se dá samozřejmě nastavit, v jakém věkovém rozmezí má aplikace hledat. Nalezenou dívku je pak možné buďto odmítnout a přejít k další, nebo ji poslat pozvánku k seznámení.

Jakmile dívka pozvánku obdrží (telefon ji na ni upozorní push notifikací), může ji přijmout i odmítnout. Pokud pozvánku přijme, okamžitě může začít elektronická konverzace a potenciálnímu páru nic nebrání domluvit si schůzku. Pozvánky jsou přitom funkční jen po dobu 100 minut od odeslání, což uživatele nutí zareagovat co nejrychleji.

Pinkilin takto umožňuje usnadnit si onen první krok v podobě oslovení protějšku. V rámci komunikace je možné využívat klasickou IM konverzaci, máte možnost jediným klepnutím odeslat svou polohu a v rámci chatu lze odesílat také fotografie.

„Love database“

Když dojde k přijetí pozvánky, protějšek se zobrazí na speciální časové ose nazvané Pinkiline, což je druhá klíčová funkce aplikace. Kromě seznamovacího nástroje je totiž Pinkilin také jakousi „databází lásky“. Na ose Pinkiline jsou zaznamenána všechna vaše seznámení a vy tak máte dokonalý přehled o tom kdy, kde, jak a s kým jste se seznámili.

Pinkiline nabízí celou řadu různých přizpůsobení. Ke každé osobě na ose si můžete přidávat telefonní číslo, vlastní poznámku, hvězdičkové ohodnocení i fotografie. Kamkoli na osu lze navíc ručně přidávat i osoby, které aplikaci nepoužívají. Z aplikace si tak můžete vytvořit skutečnou databázi svých vztahů, která může sloužit pro vlastní potřebu, ale dá se také sdílet.

Sdílení probíhá přes klasickou systémovou nabídku, takže přehled o svých seznámeních můžete v podobě efektního obrázku osy posílat přes jakoukoli aplikaci, která zasílání obrázků umožňuje. Z praktických důvodů se dá podoba sdílené osy jednoduše „zcenzurovat“ rozostřením či úplným odstraněním jednotlivých uživatelů z osy.

Důraz na zabezpečení a originalitu prostředí

Když už jsme u těch praktických záležitostí, určitě vás potěší, že si vývojáři dali záležet na řádném zabezpečení aplikace. V bezpečí by měla být data na serveru i v telefonu, kde je lze uzamknout pomocí PINu i Touch ID, což je u aplikace s obsahem tohoto druhu věc velmi vítaná.

Co se týče prostředí aplikace, vývojáři šli cestou co největší originality. Pinkilin si nevypůjčuje žádné prvky známe z iOS či Androidu a jde svou vlastní cestou. Vše je barevné a přizpůsobitelné. S aplikací si tak skutečně vyhrajete, což hravější uživatelé ocení. 

Byznys model a podpora

Autoři aplikace samozřejmě musí z něčeho žít a tak má i Pinkilin svůj byznys model. Aplikaci si můžete stáhnout ZDARMA. Bez placení budete moci odeslat 10 pozvánek za 24 hodin, přičemž limit je obnovován o půlnoci. Omezení se pak vztahuje také na počet fotografií v medailoncích vašich známostí, který je stanoven na deset.

Pokud se těchto omezení budete chtít zbavit, budete si muset zaplatit buďto jednorázově, a to jedno euro za pozvánku, nebo si zaplatit roční či měsíční prémiové členství. K dispozici díky němu budete mít 30 pozvánek na den a prostor pro 30 fotografií ke každé své známosti. Do aplikace pak budou postupně přibývat ještě různé možnosti přizpůsobení vaší osy Pinkiline a další drobné vychytávky, které bude rovněž možné přikoupit.

Na iPhonu vám aplikace optimálně poběží na iPhonu 5 či novějším a potřebovat budete minimálně iOS 8. Při spuštění bude aplikace k dispozici v českém a anglickém jazyce. V přípravě jsou pak i lokalizace do několika dalších světových jazyků. 

Pokud vás Pinkilin zaujal, stáhněte si ho zdarma z App Storu.

logo transparent

 

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares