Home / Sex a vztahy / Venušiny kuličky jako pomocník v přechodu
Venušiny kuličky jako pomocník v přechodu

Venušiny kuličky jako pomocník v přechodu

Znáte venušiny kuličky? Většina žen si je spojuje s erotickými pomůckami a návštěvou sexshopů, ale ne vždy musí být použity jako sexuální pomůcka. Dokonale totiž fungují i jako zdravotní pomůcka pro ženy v klimakteriu.

Venušiny kuličky jako zdravotní pomůcka

Tyto nenápadné kuličky totiž pomáhají zpevňovat svalstvo pánevního dna a díky tomu buď léčit, nebo předcházet problémům s inkontinencí, tedy nechtěným únikem moči. Inkontinence je bohužel součástí období přechodu a mnoho žen se svůj problém stydí řešit, či se na léčbu zeptat svého lékaře. Přitom stačí tak málo – velmi pomáhají cviky a nošení venušiných, neboli vaginálních kuliček.

Jak cvičit s vaginálními kuličkami?

Cvičení je jednoduché. Venušiny kuličky vsunete do poševního otvoru a děláte běžné činnosti, na které jste zvyklá. Můžete vařit, uklízet, chodit na procházku nebo nákup. Venušiny kuličky se snažíte po celou dobu udržet v sobě. Jednoduše tak cvičíte pánevní svalstvo. Pro zaručené účinky se doporučuje s venušinými kuličkami cvičit každý den a nejlépe 2 – 4 měsíce. Po této době je můžete aplikovat nepravidelně pro procvičování a udržení efektu.

Vybíráme ty správné venušiny kuličky

Při výběru doporučujeme nejdříve zkusit menší, pak případně větší modely. Vždy se tedy dívejte na to, jestli kupujete jen jednu kuličku s provázkem, nebo dvě spojené venušiny kuličky. Sledujte i velikost a rozměry, dále se určitě podívejte i na váhu kuliček. Doporučuje se začít s menšími, případně i se samostatnou kuličkou, po čase přidat na velikosti či váze kuliček. Je to více méně stejné jako s posilováním ve fitku – taky si hned nenasadíte největší závaží!

Mnoho žen vybírá i dle ceny a designu. Vzhled je spíš subjektivní kritérium, cena do jisté míry také. Dobře vám poslouží kuličky za pár stokorun, ale i ty dražší v cenách kolem tisícovky. Pokud potřebujete poradit, určitě se nebojte zeptat. Velmi dobře vám s výběrem poradí třeba v sexshopu Zavibruj.cz, kde vám s výběrem rád pomůže vyškolený personál. A stud pro tuto chvíli určitě zahoďte, stejných dotazů jistě už personál slyšel nespočet!

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zpět nahoru
Shares