Luxusák.CZ http://luxusak.cz Moderní průvodce Kulturou, Stylem, Zábavou Tue, 24 Jul 2018 14:11:13 +0000 cs-CZ hourly 1 Dušek, La Putyka či Splašené nůžky: Týden kultury na Valašsku opět láká pod šapitó! http://luxusak.cz/cestovani/dusek-la-putyka-ci-splasene-nuzky-tyden-kultury-na-valassku-opet-laka-pod-sapito/ http://luxusak.cz/cestovani/dusek-la-putyka-ci-splasene-nuzky-tyden-kultury-na-valassku-opet-laka-pod-sapito/#respond Tue, 24 Jul 2018 13:01:30 +0000 http://luxusak.cz/?p=2399 Připravte se na sedm dní plných kulturních zážitků, které vám na konci letních prázdnin přinese již potřetí oblíbený Týden kultury na Valašsku ve Velkých Karlovicích. Od 22. do 29. srpna si můžete užít hned 11 nezapomenutelných představení: divadelní komedie, one man show, představení pro děti a chybět nebude opět ani Jaroslav Dušek a jeho „dohody“! ...

The post Dušek, La Putyka či Splašené nůžky: Týden kultury na Valašsku opět láká pod šapitó! appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
Připravte se na sedm dní plných kulturních zážitků, které vám na konci letních prázdnin přinese již potřetí oblíbený Týden kultury na Valašsku ve Velkých Karlovicích. Od 22. do 29. srpna si můžete užít hned 11 nezapomenutelných představení: divadelní komedie, one man show, představení pro děti a chybět nebude opět ani Jaroslav Dušek a jeho „dohody“!

Vyrazte do Resortu Valachy ve Valašských Velkých Karlovicích za kulturou i zábavou. Jedinečný zážitek slibuje i neobvyklé prostředí cirkusového šapitó, kde se budou konat představení a které bude postaveno na parkovišti u Ski areálu Razula pod Spa hotelem Lanterna. Na dětská představení v rámci Týdne kultury na Valašsku mají děti do 4 let včetně vstup zdarma!

„Z výtěžku akce bychom rádi podpořili šestiletého Míšu Žitníka, který se narodil s vážným poškozením mozku a jeho maminka by si pro něj přála pobyt v lázních na Slovensku, který mu jeho zdravotní problémy pomůže lépe zvládat. Druhou polovinu výtěžku rádi věnujeme mobilnímu hospicu Strom života z Nového Jičína, jehož cílem je umožnit nevyléčitelně nemocným lidem zůstat v kruhu svých blízkých, ulevit od bolesti a dalších tělesných i duševních obtíží,“ říká Martina Žáčková z Resortu Valachy.

Tip: Ubytujte se po dobu konání Týdne kultury na Valašsku ve Spa hotelu Lanterna a získejte jednu volnou vstupenku na pokoj a noc. Více informací najdete na www.lanterna.cz

Program Týdne kultury na Valašsku 2018

Středa 22. 8. 2018, od 19:00 – Cirk La Putyka – Slapstick Sonata

Čtvrtek 23. 8. 2018, od 19:00 – Spolek Sešlých – Commedia Dell’Arte

Pátek 24. 8. 2018, od 19:00 – Městské divadlo Zlín – Splašené nůžky

Sobota 25. 8. 2018, od 10:00 – Ochotníci Lukoveček – Nezbedná pohádka (představení pro děti)

Sobota 25. 8. 2018, od 14:00 – Divadlo Pecka – Vinetůůů

Sobota 25. 8. 2018, od 19:00 – Agentura Harlekýn – Bosé nohy v parku

Neděle 26. 8. 2018, od 10:00 – Ochotníci Fryšták – Rychlé šípy (představení pro děti)

Neděle 26. 8. 2018, od 14:00 – Caveman (one man show)

Neděle 26. 8. 2018, od 19:00 – Divadlo Verze – 3 verze života

Pondělí 27. 8. 2018, od 19:00 – Jaroslav Dušek – Čtyři dohody

Úterý 28. 8. 2018, od 19:00 – Jaroslav Dušek – Pátá dohoda

Středa 29. 8. 2018, od 19:00 – Jaroslav Dušek – Čtyři dohody

The post Dušek, La Putyka či Splašené nůžky: Týden kultury na Valašsku opět láká pod šapitó! appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
http://luxusak.cz/cestovani/dusek-la-putyka-ci-splasene-nuzky-tyden-kultury-na-valassku-opet-laka-pod-sapito/feed/ 0
Saunové rituály pobaví a zpevní vaše zdraví http://luxusak.cz/lifestyle/saunove-ritualy-pobavi-a-zpevni-vase-zdravi/ http://luxusak.cz/lifestyle/saunove-ritualy-pobavi-a-zpevni-vase-zdravi/#respond Thu, 19 Jul 2018 12:22:09 +0000 http://luxusak.cz/?p=2370 Saunové rituály jsou už i u nás oblíbenými ceremoniály, jimiž si mnozí lidé rádi zpestří návštěvu horkých lázní. Prospívají zdraví, jsou více než příjemné a svou zábavnou formou jistě nadchnou i ty, kteří zatím saunování nepodlehli. Poradíme vám, na jaké a kam se vydat. Saunér polévá horké kameny aromatickou esencí. Ta saunu provoní a zároveň ...

The post Saunové rituály pobaví a zpevní vaše zdraví appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
Saunové rituály jsou už i u nás oblíbenými ceremoniály, jimiž si mnozí lidé rádi zpestří návštěvu horkých lázní. Prospívají zdraví, jsou více než příjemné a svou zábavnou formou jistě nadchnou i ty, kteří zatím saunování nepodlehli. Poradíme vám, na jaké a kam se vydat.

Saunér polévá horké kameny aromatickou esencí. Ta saunu provoní a zároveň se uvnitř zvyšuje vlhkost vzduchu. Saunér ho pak rozvíří pomocí ručníku – nejprve jím točí nad hlavou, čímž horko od stropu sauny „posílá“ návštěvníkům na záda. Následuje takzvaný parní náraz, tedy prudké ovívání ručníkem zepředu, které znásobí účinek horkého vzduchu na tělo a napomáhá otevírání pórů.

Horký vzduch kolem vás příjemně víří a saunér bere do ruky misku s medem, obchází hosty a každému ho nabízí, aby si potřel tělo. V horku med na těle rychle mění původní tuhou konzistenci, jeho lepivost se překvapivě ztrácí, zato začíná příjemně vyhlazovat a vyživovat pokožku.

Startuje druhé kolo rituálu – saunér opět polévá kameny esencí a víří vzduch ručníkem.

„Právě práce s ručníkem je na soutěžích v saunových rituálech stěžejní pro hodnocení saunéra. Ti nejlepší jím dokážou doslova čarovat, aniž by se přitom byť jen cípem dotkli návštěvníků,“ vysvětluje saunér Jiří Malina z Wellness Horal.

Při posledním třetím kole se teplota v sauně přehoupne přes 95 °C. Posezení na horní lavici je už pouze pro silné povahy, ale na té nejnižší je procedura stále velmi dobře snesitelná. Při dalším parním nárazu dosahuje pocit horka takové intenzity, až naskakuje husí kůže. Pak saunér hosty „propouští“ a ti jeho náročný fyzický výkon zpravidla odměňují uznalým potleskem.

 

Saunové rituály jsou vhodné i pro děti

„Každý saunér má svůj vlastní způsob, jakým provádí rituál. Někteří využívají ke zvýšení uměleckého dojmu kostýmy, jiní hudební doprovod a jejich projev připomíná téměř taneční kreace. Velkou vynalézavost prokazují i při volbě produktů k potírání těla. U nás používáme například med, sůl, cukrovou třtinu či třeba jogurt. Velmi oblíbený je také peeling z rozemleté kávy nebo ovesných vloček,“ vyjmenovává Jiří Malina s tím, že na Valašsku je velice oblíbený i jeden zcela originální saunový rituál typický pro tuto destinaci: „Naší specialitou je Valašský rituál, kdy používáme k polévání kamenů slivovici, která saunu krásně provoní švestkami. K potírání těla se nám zase skvěle osvědčil med s drcenými jalovčinkami,“ upozorňuje Jiří Malina.

Velmi oblíbené jsou tady ovšem také dětské saunové rituály, které pořádají ve Wellness Horal denně v 9 hodin ráno. Vše probíhá samozřejmě při nižší teplotě a formou přizpůsobenou dětem, aby je ceremoniály co nejvíce bavily – občas je saunéři ozvláštní kostýmy a za dětmi přijde například pirát nebo karibská tanečnice.

Pestrost saunových rituálů láká čím dál více zájemců

„Se saunovými rituály jsme začali před šesti lety a jejich popularita neskutečně roste. Pro velký zájem už je dnes pořádáme až devětkrát denně, z toho jednou ráno pro děti, a střídá se při nich pětice saunérů. Měsíčně je u nás navštíví kolem tří tisíc návštěvníků, mnozí k nám jezdí speciálně kvůli tomu,“ vysvětluje Martin Pařízek, ředitel relaxačních center Wellness Horal a L-Spa v Resortu Valachy Velké Karlovice, které u nás byly jedněmi z prvních relaxačních center, které tuto aktivitu návštěvníkům nabídly.

Spa hotel Lanterna je dnes útočištěm pro romantiky, gurmety i milovníky wellness. V hotelovém L-Spa najdete bazén, hydromasáže, saunový svět a bohatou nabídku tradičních i exotických masáží. Mezi mimořádné zážitky patří právě rituály Pure Fiji, masáž lasturami, cukrový peeling nebo masáže kokosovými měšci. Více na www.valachy.cz

Saunové rituály si můžete dopřát například s příchutí:

Jogurt – bílý jogurt má vyživující efekt na pokožku.

Sůl – peelingová sůl obohacená minerály se podává s příměsí eukalyptový olej, citron nebo orient.

Med – v horku ztrácí lepkavost a vyhlazuje pokožku.

K polévání horkých kamenů se používají esence jako grapefruit, zelený citron, eukalypt, alpské květiny, toskánské květiny, máta, slivovice v rámci valašského rituálu a další.

Zajímavosti:

– Saunér Abdon Chovaneček přivezl z českého mistrovství 2015 stříbrnou medaili z doprovodné soutěže Windstorm Master (o nejsilnější parní náraz).

– Saunér Wellness Horal Jiří Malina mladší získal na českém mistrovství 2014 cenu Objev roku. Přečíst více.

– Saunérka Wellness Horal Helena Kopřivová získala 3. místo Mistrovství ČR 2013 v saunových rituálech. Zároveň byla nejlépe hodnocenou ženou mistrovství.

The post Saunové rituály pobaví a zpevní vaše zdraví appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
http://luxusak.cz/lifestyle/saunove-ritualy-pobavi-a-zpevni-vase-zdravi/feed/ 0
Fitness trendy roku 2018: HIIT, body & mind styly a fitness technologie! http://luxusak.cz/lifestyle/fitness-trendy-roku-2018-hiit-body-mind-styly-a-fitness-technologie/ http://luxusak.cz/lifestyle/fitness-trendy-roku-2018-hiit-body-mind-styly-a-fitness-technologie/#respond Thu, 28 Jun 2018 12:31:57 +0000 http://luxusak.cz/?p=2381 Jaké cvičení bude podle odborníků letos nejvíc trendy? Více příznivců a další rozšíření čeká na intenzivní tréninky ve stylu HIIT, jógy a dalších body & mind stylů, ale ke svému slovu se také hlásí technologické novinky v podobě virtuálních lekcí, cvičení EMS nebo nejrůznějších fitness aplikací, které si získávají čím dál větší popularitu. “Trendy v ...

The post Fitness trendy roku 2018: HIIT, body & mind styly a fitness technologie! appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
Jaké cvičení bude podle odborníků letos nejvíc trendy? Více příznivců a další rozšíření čeká na intenzivní tréninky ve stylu HIIT, jógy a dalších body & mind stylů, ale ke svému slovu se také hlásí technologické novinky v podobě virtuálních lekcí, cvičení EMS nebo nejrůznějších fitness aplikací, které si získávají čím dál větší popularitu.

“Trendy v Česku z velké míry se zpožděním kopírují trendy v zahraničí. Tím prvním je posílení pozic intenzivního tréninku, kdy hlavním trendem i tento rok zřejmě zůstane cvičení ve stylu HIIT, a hned druhou příčku pak nejspíš obsadí skupinové lekce,” říká Karel Jarušek, výkonný ředitel České komory fitness.

Skupinové lekce podle něj obecně zažívají trvalý růst. “Už to dávno není jen o poskakování do rytmu hudby, a na své si přijdou také pánové, ať už ve formě HIIT či TRX, funkčních tréninků, Deep Worku, Nike Trainingu či dalších. Do této skupiny více intenzivních lekcí se pak dají počítat i všechny typy crossfitových tréninků, ať už se jedná o oficiální, či modifikovaná Cross training cvičení,” doplňuje Karel Jarušek.

Češi cvičí, protože chtějí být zdraví

Dalším fitness trendem je změna přístupu v oblasti prospěšnosti zdraví, kdy jsou stále oblíbenější různé druhy jógy a jiných body & mind stylů. Čím dál více lidí také vyhledává lekce či individuální trénink s fitness profesionály, zaměřené na zdraví, úlevu od bolesti zad, hlavy, či boje s civilizačními onemocněními. Zde se dá do budoucna očekávat ještě větší nárůst. Ostatně podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR jsou nejčastějšími příčinami nemocnosti zaměstnanců onemocnění dýchacích cest a nemoci svalové a kosterní soustavy. A tento stav se meziročně nezlepšuje, právě naopak.

“Pro fitness sektor to skýtá zcela jasné místo ve zdravotních preventivních programech. Pro řadu zdravých lidí je mnohem efektivnější pravidelně se hýbat a rozumně jíst, než konzumovat řadu doplňků stravy. Pro ty, kteří už nějaké zdravotní potíže mají, to platí také, ale z hlediska jejich životního stylu je pohyb dlouhodobým řešením, nikoliv jednorázovou léčbou,” vysvětluje Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Moderní fitness ve znamení špičkových technologií

Třetí oblastí fitness trendů, které kopírují jiné obory, jsou rozhodně technologie. Trvalý je generovaný nárůst tzv. wearables, což jsou nositelná elektronická zařízení, která v kombinaci s chytrým telefonem umožňují jak jeho uživatelům tak trenérům sledovat výsledky cvičení, a proto se stala velmi rychle populární.

“Technologie se nezastavuje ani u samotného cvičení, a tak stále vzrůstá obliba cvičení EMS (elektrostimulace svalů), či někteří výrobci nabízejí kompletní sledování pokroku ve cvičení přímo na displeji posilovacích a cardio strojů se samozřejmou možností ukládání dat do profilu v Cloudu a přístupu z chytrého telefonu odkudkoliv. Mluvíme-li o technologiích, nesmíme zapomenout ani na virtuální skupinové lekce, které konečně se zpožděním v řádu let pronikly i do ČR, v Praze je také první možnost si je vyzkoušet a je o ně velký zájem,” upozorňuje Karel Jarušek.

The post Fitness trendy roku 2018: HIIT, body & mind styly a fitness technologie! appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
http://luxusak.cz/lifestyle/fitness-trendy-roku-2018-hiit-body-mind-styly-a-fitness-technologie/feed/ 0
Wellness svět má nový trend zvaný rituály Pure Fiji http://luxusak.cz/lifestyle/wellness-svet-ma-novy-trend-zvany-ritualy-pure-fiji/ http://luxusak.cz/lifestyle/wellness-svet-ma-novy-trend-zvany-ritualy-pure-fiji/#respond Thu, 24 May 2018 14:04:18 +0000 http://luxusak.cz/?p=2406 Kdo by se nechtěl v zimě na chvíli přesunout do teplého a poklidného Tichomoří? Podaří se vám to s masážemi a rituály Pure Fiji, které si pro své pozitivní účinky právě v tomto období získávají i u nás čím dál více příznivců. Ne náhodou mají ženy z Fiji nádhernou pleť a vlasy. Základem jejich péče ...

The post Wellness svět má nový trend zvaný rituály Pure Fiji appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
Kdo by se nechtěl v zimě na chvíli přesunout do teplého a poklidného Tichomoří? Podaří se vám to s masážemi a rituály Pure Fiji, které si pro své pozitivní účinky právě v tomto období získávají i u nás čím dál více příznivců.

Ne náhodou mají ženy z Fiji nádhernou pleť a vlasy. Základem jejich péče jsou totiž zastudena lisované oleje (kokosový, sikeci, makadamiový, dilo), které ostrované po staletí používají k výživě, hydrataci a zkrášlení pokožky a vlasů. Kousek tohoto panenského tropického ráje můžete ochutnat v relaxačním centru Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích na Valašsku.

„Pure Fiji znamená především hloubkovou detoxikaci a důkladnou očistu těla. Exotické oleje používané našimi masérkami a maséry jsou hypoalergenní, krásně voní po ovoci nebo květinách a především zanechávají pokožku neuvěřitelně vláčnou a hydratovanou už po první aplikaci. Díky svým jedinečným vlastnostem se využívají jak pro tělová, tak i pro speciální obličejová ošetření,“ říká Martin Pařízek ze Spa hotelu Lanterna.

Terapie Pure Fiji aneb masáže trochu jinak:

Pokud se vydáte na terapie Pure Fiji, nečekejte obyčejnou masáž. „Pro co nejlepší účinky olejíčků i navození příjemných pocitů uvolnění se k ošetřením vyžívají různé méně obvyklé postupy a pomůcky, například bambusové tyčinky, kokosové měšce nebo třeba mořské mušle,“ vyjmenovává kosmetička relaxačního centra L-Spa Lucie Holčáková.

Podle toho, co si právě nyní vaše tělo i mysl žádají, si můžete dopřát například:

– Monuriki je pleťové ošetření spojené s peelingem a zábalem rukou a završené masáží obličeje a dekoltu kokosovým měšcem. Pleť nejprve krásně prohřeje, pak lehce promastí a nakonec provoní kokosem.

– Matangi je jednou z nejoblíbenějších obličejových masáží ve Spa hotelu Lanterna. Provádí se horkými a studenými mušlemi, takže dokonale prohřeje pleť a umožní lepší vstřebávání účinných látek z následně aplikované masky plné výživných ingrediencí.

– Kokosová vlna je jedním z nejklasičtějších rituálů Pure Fiji. Je to celotělová výživná masáž typickými teplými kokosovými měšci, kdy masérka nešetří tlaky na zadní části těla.

– Antistresová terapie Pure Fiji je pleťová masáž bambusovými tyčinkami, která je vhodná pro odreagování mysli, a kromě toho, že se perfektně uvolní vaše ztuhlé tělo, krásně se rozzáří i vaše pleť.

– Cukrový vánek spočívá v pořádném peelingu celého těla něčím tak netradičním, jako je právě speciální druh cukru. A pak se odbornice pustí do relaxační masáže těla kokosovým olejem s vůní bílého zázvoru.

– Zábal Guava je speciální masáž těla teploučkými ručníky, po nichž následuje příjemný zábal v teplé masce z guavy a relaxační masáž hlavy.

Vybrali jste? Pokud ano, vzhůru do Velkých Karlovic, kde však pohoda panenského ráje v Tichomoří nekončí ani po absolvování procedur. Po každé z nich tady následuje čajový obřad, kdy vás masérka zabalí do hřejivé deky a vy se šálkem výborného extra kvalitního čaje vychutnáváte nejen účinky masáže či tělové procedury, ale také relaxační hudbu a poklidnou atmosféru odpočívárny s výhledem do přírody.

Kam se vydat za rituály Pure-Fiji

Unikátní nabídku masáží s maséry z celého světa nabízejí hotely patřící k Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích na Valašsku. Spa hotel Lanterna je útočištěm pro romantiky, gurmety i milovníky wellness. V hotelovém L-Spa najdete bazén, hydromasáže, saunový svět a bohatou nabídku tradičních i exotických masáží. Mezi mimořádné zážitky patří právě rituály Pure Fiji, masáž lasturami, cukrový peeling nebo masáže kokosovými měšci. Více na www.valachy.cz

 

The post Wellness svět má nový trend zvaný rituály Pure Fiji appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
http://luxusak.cz/lifestyle/wellness-svet-ma-novy-trend-zvany-ritualy-pure-fiji/feed/ 0
Jarní lyžování v Leogangu: běžky, freeride, welness i diskotéka na sněhu http://luxusak.cz/cestovani/jarni-lyzovani-v-leogangu-bezky-freeride-welness-i-diskoteka-na-snehu/ http://luxusak.cz/cestovani/jarni-lyzovani-v-leogangu-bezky-freeride-welness-i-diskoteka-na-snehu/#respond Wed, 04 Apr 2018 12:41:29 +0000 http://luxusak.cz/?p=2389 Záruka kvalitní sněhové pokrývky, perfektně upravené sjezdovky, dokonale vyříznuté běžecké stopy i ideální podmínky pro freeride. To všechno a hlavně spousta zážitků včetně těch hudebních na vás čeká i teď na jaře v okolí romantického rakouského lyžařského střediska Leogang. Jarní měsíce jsou tím pravým časem velkolepého vyvrcholení sezony ve slavném lyžařském „cirkusu“ Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn. Jedná se o ...

The post Jarní lyžování v Leogangu: běžky, freeride, welness i diskotéka na sněhu appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
Záruka kvalitní sněhové pokrývky, perfektně upravené sjezdovky, dokonale vyříznuté běžecké stopy i ideální podmínky pro freeride. To všechno a hlavně spousta zážitků včetně těch hudebních na vás čeká i teď na jaře v okolí romantického rakouského lyžařského střediska Leogang.

Jarní měsíce jsou tím pravým časem velkolepého vyvrcholení sezony ve slavném lyžařském „cirkusu“ Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn. Jedná se o největší rakouský lyžařský region s 270 kilometry sjezdovek, kde jsou lanovkami propojena střediska Saalbach a Hinterglemm v údolí Glemmtal, Leogang v údolí Leoganger Tal a také tyrolský Fieberbrunn. Svahy Pingauer Grasberge, které obklopují obě údolí, se zdvihají z nadmořské výšky kolem tisíce metrů až do výšky 2 100 metrů a na sjezdovkách se tady pořád něco děje. Pro celý region přitom platí jeden skipas, takže střediska, trasy i zábavu můžete libovolně střídat a zažívat stále něco nového.

Běžkařský ráj

Nový Nordic Park Saalfelden Leogang nadchne všechny běžkaře i vyznavače zimní turistiky. Nabízí 150 kilometrů běžeckých stop, perfektně upravované lesní stezky a také možnost oblíbeného večerního běžkování. Trasa Ritzensee, dlouhá téměř dva kilometry, je osvětlená až do deseti večer.

A právě tady se koná jedna z nejvyhlášenějších běžeckých akcí Evropy: Skimarathon, který letos proběhne již pojedenácté, a to 3. až 4. února. První den (3. 2.) se utká mládež, druhý den (4. 2.) si tu změří své síly profesionálové a amatéři. Se svými až 350 rakouskými a mezinárodními účastníky patří tento lyžařský maraton k největším běžeckým akcím v Rakousku. Soutěží se ve třech disciplínách: 42 kilometrů, 21 kilometrů a týmová soutěž tříčlenných týmů. Motem maratonu je „Nejdůležitější je být při tom!“

Špičkové freeridové parky

Další populární událostí je tady Freeride World Tour Fieberbrunn, který se koná 9. až 15. března. Spojení se sousedním tyrolským Fieberbrunnen učinilo totiž z tohoto regionu absolutní Mekku pro milovníky freeridu. Freeridové parky v Lärchfilzkogel ve Fieberbrunnu a Asitzmuldenbahn v Leogangu představují špičkovou nabídku, jaká nemá v Evropě obdoby. Jedná se o kombinaci snowparků a freeridových tras s nejrůznějšími překážkami.

Nejlepší freerideři se tu sejdou 9. března, aby změřili své schopnosti. Během čtyřiceti minut budou muset vystoupat na vrchol Wildseeloder – a odtamtud, z výšky 2 118 metrů, zvládnout svah s převýšením 620 metrů, který má v jednom místě 70stupňový sklon!

Největším setkáním freeriderů pak bude 10. března Freeride World Tour ve Fieberbrunnu.

Lyžovačka pod taktovkou světových DJs

Zdejší velké finále zimní sezóny představují White Pearl Mountain Days, které probíhají v celém lyžařském regionu, a při nichž si přijdou na své všichni milovníci hudby. Nejkrásnější jarní lyžování tak budou letos už podruhé doprovázet od 16. března do 1. dubna koncerty a vystoupení mezinárodních DJs. Ve více než 20 lokacích na chatách i na sjezdovkách se mohou lyžaři zastavit, uvelebit se v lehátkách, zaposlouchat se do příjemných tónů a přitom si objednat některou z mezinárodních kulinářských specialit, které jsou rovněž na programu. A pozor: vstup na akci je volný! Více na www.wpmdays.at

Tajný tip: Okolí Leogangu je také rájem sáňkařů – přímo tady vás čeká sáňkařská dráha dlouhá 1,5 km, která má i večerní osvětlení. V Saalbach-Hinterglemu jsou pak tři sáňkařské dráhy od 1,5 km až do 4,5 km, rovněž s večerním osvětlením.

Lyžařská základna, kde si odpočine nejen tělo, ale i duše

Pokud hledáte útočiště, kde si skutečně odpočine každý člen vaší rodiny, vyzkoušejte idylický resort Puradies, které stojí přímo mezi dvěma lanovkami vedoucími do lyžařského ráje. Přímo v hotelu je půjčovna lyží a o sněžná prkna hostů tady pečují hned dva servismani.

Puradies je partnerem lyžařské školy pro dospělé i pro děti, takže rodiče mohou lyžovat nebo odpočívat ve zdejším krásně vybaveném wellness světě, zatímco o jejich ratolesti se postarají zkušení lyžařští instruktoři. Po lyžování si můžete dopřát speciální masáž, která uleví namoženým svalům, a zájemci se mohou naučit správnou techniku populárního tejpování.

Lidé sem však nejvíce míří za zdejší unikátní atmosférou. Zvenčí toto místo vypadá jako tradiční romantický horský hotel, uvnitř ale čeká na hosty nejedno překvapení. Právě jedinečný interiér přinesl hotelu mezinárodní designérské ocenění. A skutečně – právě tady pocítíte, že jste součástí impozantního světa zasněžených Alp, rozprostírajících se všude kolem. Pokoje, odpočívárny i sauny jsou totiž maximálně prosklené, abyste si mohli onoho luxusu náležitě užít.

A pozor: ve velkém tady myslí i na děti. Malým návštěvníkům je určena krásná velká herna a svůj prostor plný zábavy si tu najdou i teenageři. Více na www.puradies.at

The post Jarní lyžování v Leogangu: běžky, freeride, welness i diskotéka na sněhu appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
http://luxusak.cz/cestovani/jarni-lyzovani-v-leogangu-bezky-freeride-welness-i-diskoteka-na-snehu/feed/ 0
V luxusním šatníku nesmí chybět luxusní spodní prádlo http://luxusak.cz/lifestyle/v-luxusnim-satniku-nesmi-chybet-luxusni-spodni-pradlo/ http://luxusak.cz/lifestyle/v-luxusnim-satniku-nesmi-chybet-luxusni-spodni-pradlo/#respond Wed, 07 Mar 2018 12:19:30 +0000 http://luxusak.cz/?p=2220 Pánové se staví k módě všelijak, ale většina rozhodně nechodí zanedbaně. Častým nešvarem je ovšem nevhodně zvolené spodní prádlo. Jistě, pod outfitem není vidět, tak proč mu věnovat pozornost? Třeba proto, že kombinace důmyslného střihu a kvalitních materiálů je mnohem komfortnější než laciné prádlo z tržnice či diskontu. Ale jaké značky spodního prádla patří v ...

The post V luxusním šatníku nesmí chybět luxusní spodní prádlo appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
Pánové se staví k módě všelijak, ale většina rozhodně nechodí zanedbaně. Častým nešvarem je ovšem nevhodně zvolené spodní prádlo. Jistě, pod outfitem není vidět, tak proč mu věnovat pozornost? Třeba proto, že kombinace důmyslného střihu a kvalitních materiálů je mnohem komfortnější než laciné prádlo z tržnice či diskontu. Ale jaké značky spodního prádla patří v současnosti k naprosté špičce?

Calvin Klein

Nelze začít jinak než u spodního prádla s ikonickým logem CK. Pokud ve svém šatníku nemáte alespoň jedny Calvin Klein trenky, přicházíte o hodně. Spodky této značky jsou ve světě módy synonymem pro Rolls Royce. K nejznámějším současným propagátorům minimalisticky pojatého prádla patří Jusin Bieber. V minulosti byly tvářemi i mnohé další celebrity jako „Marky“ Mark Wahlberg, Jamie Dornan, Travis Fimmel a Fernando Verdasco. Značka Calvin Klein je momentálně velmi populární i u českých zákazníků.

Diesel

Pokud vám z nějakého důvodu spodní prádlo Calvin Klein nesedlo (a je to vůbec možné?), mohl by vás uspokojit sortiment značky Diesel. Nikoliv automobil se vznětovým motorem, ale spodní prádlo světového brandu, který se těší obrovskému zájmu již od roku 1978, kdy byla firma založena. Stejně jako v případě CK jsou spodky Diesel extrémně pohodlné a velmi kvalitní. Z designového hlediska jim nelze nic moc vytknout, tedy pokud vám je po chuti minimalismus.

Ralph Lauren

Značka Ralph Lauren sice u nás nepatří k nejrozšířenějším, ale, kdo sledoval seriál přátele, jistě mu utkvěla v podvědomí. Jedná se o spodní prádlo nadprůměrné kvality, navíc za dobrou cenu.

Ať už nakonec zvolíte spodní prádlo kterékoliv značky, poohlédněte se po něm v e-shopu Trenyrkarna.cz. U specializovaného prodejce sežnete pouze originály, často za atraktivní akční ceny.

The post V luxusním šatníku nesmí chybět luxusní spodní prádlo appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
http://luxusak.cz/lifestyle/v-luxusnim-satniku-nesmi-chybet-luxusni-spodni-pradlo/feed/ 0
Foťte jako profesionál i s mobilním telefonem! http://luxusak.cz/lifestyle/fotte-jako-profesional-i-s-mobilnim-telefonem/ Sun, 19 Nov 2017 17:40:17 +0000 http://luxusak.cz/?p=2205 Fotíte rádi mobilním telefonem  a sdílíte fotky na sociálních sítích? Slyšeli jste už o přídavných objektivech k mobilním telefonům? Tyto objektivy mohou dát vašim fotkám úplně nový rozměr. Většinou se objektivy prodávají v různých sadách. Existuje taky hodně druhů objektivů, nejznámější je objektiv rybí oko, makro a širokoúhlý objektiv. Ale dají se sehnat také zajímavé ...

The post Foťte jako profesionál i s mobilním telefonem! appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
Fotíte rádi mobilním telefonem  a sdílíte fotky na sociálních sítích? Slyšeli jste už o přídavných objektivech k mobilním telefonům? Tyto objektivy mohou dát vašim fotkám úplně nový rozměr.

Většinou se objektivy prodávají v různých sadách. Existuje taky hodně druhů objektivů, nejznámější je objektiv rybí oko, makro a širokoúhlý objektiv. Ale dají se sehnat také zajímavé dalekohledy k mobilu a nebo různé polarizační filtry. Většinou jsou objektivy univerzální a dají se použít na většinu mobilních telefonů. Na trhu jsou však i speciální  objektivy, které jsou kompatibilní pouze s určitou značkou telefonů. Teď se pojďme podívat na čtyři univerzální objektivy od značky My Xeebo.

S objektivem rybí oko získáte úplně nový rozměr

Fotografie pořízené rybím okem vypadají velmi zajímavě. Zakřivení čočky existuje nejčastěji v 180° 198°  a 235°. Nejčastěji se však objevuje v 180° zakřivení. Tento objektiv se často používá v architektuře, nicméně lze použít v podstatě kdekoliv. Má tendence deformovat obraz, takže si s ním můžete užít i spoustu legrace, při focení obličejů nebo různých předmětů. Dostanete se tak do úplně jiného světa.  Objektiv se vyznačuje tím, že zanechává kolem fotky černý kruh. Tomu se vyhnete tak, že při focení použijete zoom a nebo potom fotku oříznete. Takže hlavní efekt rybího oka je ten, že se vám do jednoho záběru vejde mnohem více než když fotíte bez objektivu. Proto je rybí oko vhodné i pro selfie fotky.

Makro objektiv zachytí každý detail i mobilním telefonem

Nejvíce oblíbeným objektivem k mobilu je makro objektiv, který levou zadní zvládne zachytit sebemenší detaily. Tento objektiv se hodí pro focení velmi malých objektů, doporučuje se fotit ze vzdálenosti 1-2 cm. Takže pro milovníky přírody je tento objektiv ideální volbou. Focení makro fotek je velmi citlivá záležitost, vhodné je si při focení opřít ruce o něco pevného. Nebo je možné si dopomoci malým stativem k mobilu. Makro fotky mají svoje kouzlo a jsou velice oblíbené. Objektivy můžete najít nejčastěji s 10x 15x nebo 20x zoom. Rozdíly nejsou však tak markantní, takže je v podstatě jedno pro jaký makro objektiv se rozhodnete.

Dalekohled k mobilu

Mnozí lidé ani nemají tušení, že něco jako dalekohled k mobilu existuje. Ale ano, i s mobilem si můžete přiblížit velmi vzdálené předměty a potom si je také vyfotit. Přiblížení s dalekohledem je skutečně fascinující. Dalekohled k mobilu je vhodný například na pozorování zvířat a nebo na detektivní činnost 🙂 Při focení se však může stát, že fotky nejsou příliš kvalitní. Proto je vhodné opět použít stativ nebo zkusit fotku vyfotit i vícekrát, abychom získali kvalitní snímek. Objektiv v e-shopu objektivy k mobilu má osminásobný zoom. Tento objektiv, je oproti ostatním přídavným objektivům mnohem větší a také těžší, ale i tak se snadno na mobilní telefon přidává.

Širokoúhlý objektiv

Tento objektiv se vyznačujete rozšířením zorného pole při focení,. Tento objektiv je hojně využívám při různých akčních sportech jako je skateboarding nebo snowboarding. Znáte to, když něco fotíte, ale prostě se vám záběr do telefonu nevleze celý. Právě tyto situace zachrání širokoúhlý objektiv. Je to taky super vychytávka při skupinových fotkách.

V čem jsou výhody objektivů na mobil?

Objektivy mají opravdový efekt při focení smartphonem. I když by se mohlo zdát, že dnešní mobilní telefony umí všechno, tak i přesto objektivy překvapí a výsledky jsou velmi zajímavé. Tento gadget je velmi skladný a snadno se používá, můžete jej mít stále při sobě a použít za každé situace. Navíc se jedná o poměrně levnou záležitost, takže za pár korun lze fotky posunout na úplně jiný level. Objektivy si chválí i profesionální fotografové, když zrovna nemají po ruce jejich vybavení, tak používají objektivy k mobilu. Na závěr lze říci, že objektivy se hodí pro všechny, kdo rádi fotí a zkouší nové věci.

The post Foťte jako profesionál i s mobilním telefonem! appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
Bydlení v luxusní vile v Praze: Dáte si říct? http://luxusak.cz/lifestyle/bydleni-v-luxusni-vile-v-praze-date-si-rict/ http://luxusak.cz/lifestyle/bydleni-v-luxusni-vile-v-praze-date-si-rict/#respond Mon, 30 Oct 2017 11:56:14 +0000 http://luxusak.cz/?p=2196 Hledáte nové bydlení a doposud vás nezaujal žádný byt ani dům? Pak zpozorněte nad následující nabídkou. V Praze vzniká množství atraktivních developerských projektů, ale jen některé lze označit jako luxusní. Vilový projekt od REFLECTA Development a.s. si takový přívlastek určitě zaslouží. Za svůj výjimečný vzhled vděčí zkušeným architektům pod vedením Ing. arch Borise Redčenkova z ...

The post Bydlení v luxusní vile v Praze: Dáte si říct? appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
Hledáte nové bydlení a doposud vás nezaujal žádný byt ani dům? Pak zpozorněte nad následující nabídkou. V Praze vzniká množství atraktivních developerských projektů, ale jen některé lze označit jako luxusní. Vilový projekt od REFLECTA Development a.s. si takový přívlastek určitě zaslouží. Za svůj výjimečný vzhled vděčí zkušeným architektům pod vedením Ing. arch Borise Redčenkova z ateliéru A69. Celek vypadá skvěle, a navíc využívá potenciálu okolí. Budoucí obyvatelé se budou kochat výhledy na pravobřehou zástavbu a zelené svahy Chuchelského háje. Dali byste si říct?

Luxusní vily vznikly v lokalitě Velké Chuchle, a to v ulicích Adlerova, Bochníčkova, Ceplechova a Kopalova. Komplex čítá přes 30 moderně vyhlížejících vil s nadstandardní výbavou. Zájemci si mohou vybrat z dispozic 4+kk, 5+kk, 6+kk, 7+kk a & 1+kk. Vzhledem k užitné ploše od 184 do 346 m2 mohou být vily využity také jako vícegenerační bydlení.

Luxusní vily v Praze disponují prostornými terasami a jejich součástí jsou i zahrady ohraničené pletivem, garážová stání a venkovní parkovací místa.

 

Velkým „tahákem“ však není pouze provedení vilek. Na exkluzivitě jim dodává atmosférické prostředí. Velká Chuchle patří k atraktivním lokalitám a pyšní se velmi dobrou občanskou vybaveností – nechybí obchody, školy, lékař, veterinář a množství dalších služeb, které využíváte dnes a denně. Samozřejmostí je vynikající dopravní dostupnost, což je dobrá zpráva pro každého, kdo musí dojíždět za prací do jiné části metropole.

Pestré jsou i možnosti volnočasového využití. V bezprostředním okolí se nachází příjemné prostředí Chuchelského háje, CHKO Český kras, slavné dostihové závodiště a další zajímavá místa.

Pokud vás vily na prodej zaujaly, zajeďte se podívat na ukázkový dům a udělejte si obrázek o úrovni tohoto luxusního bydlení sami. Další informace najdete na www.vilychuchle.cz.

 

 

The post Bydlení v luxusní vile v Praze: Dáte si říct? appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
http://luxusak.cz/lifestyle/bydleni-v-luxusni-vile-v-praze-date-si-rict/feed/ 0
10x Valašsko pro rodiny s dětmi, jak ho neznáte http://luxusak.cz/cestovani/10x-valassko-pro-rodiny-s-detmi-jak-ho-neznate/ http://luxusak.cz/cestovani/10x-valassko-pro-rodiny-s-detmi-jak-ho-neznate/#respond Wed, 18 Oct 2017 09:41:27 +0000 http://luxusak.cz/?p=2185 Zvlněné kopce a pasoucí se ovečky už dnes dětem mnohdy ke spokojenosti na výletě nestačí. Ve Velkých Karlovicích na Valašsku proto vymýšlejí aktivity v přírodě, na nichž se děti pobaví a také mnohému naučí. Vydat se můžete na Kulíškovu stezku, hledat poklad na Galiku, vyzkoušet golf pro rodiny, a když vám počasí nebude přát, je ...

The post 10x Valašsko pro rodiny s dětmi, jak ho neznáte appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
Zvlněné kopce a pasoucí se ovečky už dnes dětem mnohdy ke spokojenosti na výletě nestačí. Ve Velkých Karlovicích na Valašsku proto vymýšlejí aktivity v přírodě, na nichž se děti pobaví a také mnohému naučí. Vydat se můžete na Kulíškovu stezku, hledat poklad na Galiku, vyzkoušet golf pro rodiny, a když vám počasí nebude přát, je ideální skočit do „valašského moře“, jak tady přezdívají unikátním slaným termálům.

  1. Kulíškova naučná stezka

Nenáročná 2,5 km dlouhá trasa kolem hotelu Horal ve Velkých Karlovicích zábavnou formou představuje faunu CHKO Beskydy a je určena i těm nejmenším dětem. Průvodcem stezkou je kulíšek – vzácný druh sovy hnízdící ve Velkých Karlovicích. Stezku lemuje 11 zastavení s informačními tabulemi a zábavnými prvky. Jedno z nejoblíbenějších zastavení je u pastviny oveček. Je vybaveno automatem na granule, jimiž mohou děti ovečky krmit. A kulíška si mohou odvézt i s sebou na památku – v restauraci hotelu Horal na konci trasy je malý plyšák jako dárek součástí dětského menu.

  1. Hledej poklad na Galiku

Turistická trasa dlouhá 6 km, vedená kolem rozhledny Miloňová, se inspirovala geocachingem a nadchne zejména děti školního věku. Cestou plníte úkoly a sbíráte čísla, po návratu s takto získaným kódem otevřete trezor – schránku s pokladem. Tištěné instrukce obdržíte v recepci hotelu Galik.

 

  1. Dětský zábavní park Razulák

Tento zábavní areál pod širým nebem najdete na úpatí sjezdovky Razula, pod Spa hotelem Lanterna. Nabízí spoustu atrakcí pro malé i větší děti – nejoblíbenější je lanáček, tubing nebo trampolínový svět. Každý den v 11 hodin (pro děti 3–6 let) a v 15 hodin (pro děti 3–11 let) probíhají v parku animační programy, každý den na jiné téma! Rodiče si mezitím mohou odpočinout na terasách pod slunečníky, odkud mohou mít potomky stále na očích, a pochutnat si na šálku kávy nebo čerstvém valašském frgálu upečeném přímo v areálu parku.

  1. Golf pro začátečníky i pro děti

Ve Velkých Karlovicích nabízejí zábavný program pro golfové začátečníky i rodiny s dětmi. Krásy golfové hry budete poznávat na Golfovém hřišti Horal. A co vás čeká? Procházka v délce zhruba 90 minut po golfovém hřišti s průvodcem, který vám vysvětlí základy golfu. Pod jeho vedením si zkusíte základní údery, chipování, patování i samotnou hru a dozvíte se i řadu zajímavostí o tomto sportu. Vše je přizpůsobeno jak dospělým, tak i dětem, které se mohou seznámit s golfem hravou a zábavnou formou díky tzv. SNAG golfu.

  1. Kolo nebo segway?

Přímo ve Velkých Karlovicích můžete vyrazit na cyklostezku Bečva a vypravit se podél řeky směrem ke Vsetínu, který je odsud vzdálený necelých 30 kilometrů, nebo i do vzdálenějších míst – třeba ke skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Pojedete krásnou přírodou Beskyd, většinou po asfaltu, budete míjet valašské dřevěnice, pastviny s ovcemi a jinými zvířaty, a na tuto nenáročnou trasu údolím Vsetínské Bečvy můžete vyrazit i s in-liny! Pokud chcete vyzkoušet populární segwaye, u hotelu Horal je jejich půjčovna – a vzít s sebou můžete i děti vyšší 140 cm.

The post 10x Valašsko pro rodiny s dětmi, jak ho neznáte appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
http://luxusak.cz/cestovani/10x-valassko-pro-rodiny-s-detmi-jak-ho-neznate/feed/ 0
Co si obléct v létě na pohovor? http://luxusak.cz/pro-zeny/co-si-oblect-v-lete-na-pohovor/ http://luxusak.cz/pro-zeny/co-si-oblect-v-lete-na-pohovor/#respond Mon, 05 Jun 2017 15:52:39 +0000 http://luxusak.cz/?p=2174 První dojem a váš zevnějšek tvoří více než polovinu z celkového hodnocení, které si u pracovního pohovoru vysloužíte. Proto se v létě nenechte strhnout tím, že je venku horko, a i uprostřed srpna se oblékněte dostatečně formálně. Uvidíte, že se vám to vyplatí. První pracovní pohovor je důkazem, že Váš životopis a Vy osobně někoho zajímáte. Prolézt ...

The post Co si obléct v létě na pohovor? appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
První dojem a váš zevnějšek tvoří více než polovinu z celkového hodnocení, které si u pracovního pohovoru vysloužíte. Proto se v létě nenechte strhnout tím, že je venku horko, a i uprostřed srpna se oblékněte dostatečně formálně. Uvidíte, že se vám to vyplatí. První pracovní pohovor je důkazem, že Váš životopis a Vy osobně někoho zajímáte. Prolézt tlustou mašinérií zájemců o vysněnou práci nebo brigádu je určitě úspěch.

Zjistěte atmosféru firmy

Před pohovorem si zjistěte firemní zvyklosti v oblékání a pokuste se jim přizpůsobit. Ať se tomu bráníme nebo ne, první dojem a pohled rozhodne. Není to spravedlivé, ale je to fakt. Dobře oblečená zájemkyně bude mít větší šanci než holka ve „stylově“ rozdrbaných džínách.

I kdyby venku náhodou bylo čtyřicet stupňů, raději nespoléhejte na to, že se personalista či dokonce šéf firmy, v níž se ucházíte o práci, nad vámi ustrne, protože v takovém vedru se přece nedá chodit v ničem jiném než v žabkách. Většinou to tak není. Oblečení totiž velmi jasně ukazuje, jak moc dovedete být profesionální, ale i přizpůsobiví.

Zákaz přílišného odhalování platí samozřejmě i u výstřihů a délky sukní. V tuto chvíli platí, že méně je více. Abyste na pohovor nemusela chodit schovaná v šatech stylu burka, vsaďte raději na mírně přiléhavé střihy, v nichž budete vypadat žensky, nikoli lacině.

Celkový dojem, chůze, pozdrav, dámská móda, podání ruky, to vše zvyšuje šanci na získání vysněné pozice!

Módní tip! Zapamatujte si také zlaté pravidlo – čím méně formální je střih, tím tmavší by měla být barva oblečení. Nechceme vás nutně soukat do černé, ale velmi dobře působí například tmavě modrá, kterou klidně můžete zkombinovat s výraznějšími zlatými doplňky a budete vypadat perfektně.

Móda pro ženy vhodná na pohovory v létě a horku by i přes vyšší teploty měla být stále formální. Naprosto nevhodným oblečením na pohovor jsou jednoznačně dámské kraťasy, sandály, nebo dokonce žabky. Trička také nejsou úplně vhodnou variantou. Dámy by se měly vyvarovat přílišného odhalování, ať už jde o ramena, nebo záda. Nedoporučuji oblékat trička nebo dámská tílka bez rukávů. Nesprávné oblečení může pokazit pohovor hned, jak uchazeč vstoupí do dveří

TIP: Na pohovor se chodí deset minut předem – zbude Vám tedy ještě dost času na zkontrolování neposedných límečků a zákeřných knoflíků! 🙂

The post Co si obléct v létě na pohovor? appeared first on Luxusák.CZ.

]]>
http://luxusak.cz/pro-zeny/co-si-oblect-v-lete-na-pohovor/feed/ 0